Přechod Dolnomoravským úvalem
Treky

Přechod Dolnomoravským úvalem

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Úsek přes Dolnomoravský úval spojuje jižní cíp Bílých Karpat a Pálavu.

Dolnomoravský úval – Česko

Typ
4-6 denní, Vhodné i jako zimní pěší túra
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
116 km
Nejvyšší bod
610 m n. m.
Převýšení
1076 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Stezka Českem nyní prochází Dolnomoravským úvalem, nížinou v nejjižnějším cípu Moravy. Cestou se můžeme kochat půvabnou krajinou v okolí řeky Moravy a posléze také Dyje. Úrodná půda lákala k osídlení od nepaměti a tak i nyní zde vidíme mnoho sadů, vinic a obdělávaných polí. Závěr putování nás provede kolem Lednicko-Valtického areálu, zapsaného v UNESCO, přes Pálavu až do Mikulova.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: