Ferata Laserer Alpin Klettersteig
Feraty

Ferata Laserer Alpin Klettersteig

Hravá, krátká, cvičná, středně těžká ferrata Laserer Alpin Klettersteig (C) vede okruhem ve skalní stěně nad malebným jezerem Vorderer Gosausee v Solné komoře v rakouských Alpách. Vyzkoušíš si na ní lezení traverzem i v kolmé stěně, výstup po žebříku i přechod vzdušného lanové mostu.

Dachsteingebirge – Rakousko

Nejvyšší bod
967 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C
Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

1 h

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Od nástupu vede ferata nejprve dlouhým traverzem tzv. Nasenquerung  (mokrý přechod) mezi turistickým chodníkem a hladinou jezera Gosausee. Po této pasáži je možnost feratu opustit, pokud by byla nad tvé síly, další část totiž vede podstatně výš.

Nebeským žebříkem se ferata dostává do horních partií skalní stěny vysoko nad pěší stezku. Po skalních blocích se stoupá do nejvyššího bodu feraty s nádhernými výhledy na jezero, ledovec Gosaugletcher i majestátní Dachstein. Krátkým sestupem se dostáváme k vzdušnému lanovému mostu, který ohromí nejednoho pěšího turistu pod vámi.

Strmým výstup se míříme k vrcholové knížce v Orlím hnízdě (Adlerhorst), odkud postupně sestupuje zajištěná cesta zpátky k místu nástupu.

Stáhni a vytiskni si TOPO feraty z Bergsteigen.com

Foto Jana Souralová, IG @janasouralova

Příjezdové místo

Jezero Vorderer Gosasee – před ním je velké parkoviště a restaurace Gasthof Gosasee.

Výchozí bod

K nástupu na feratu se jde po levém břehu jezera Vorderer Gosausee, po cca 20 minutách je nástup označen.

Sestup

Ferata vede jako okruh, zpátky k parkovišti a restauraci vyrazte stejnou cestou nebo si udělejte pěknou procházku kolem jezera (3,5 km).

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: