Přechod NP Šumava
Treky

Přechod NP Šumava

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tato etapa vede srdcem národního parku Šumava.

Šumava – Česko

Typ
4-6 denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
101 km
Nejvyšší bod
1368 m n. m.
Převýšení
2456 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tento úsek Stezky Českem nás provede přímo po hřebeni Šumavy. Jedná se o část, která vede kompletně národním parkem, je tedy nutností využít nouzová nocoviště (podrobný popis přechodu přes nouzová tábořiště zde) nebo jiné alternativy ubytování. Za odměnu nám Šumava nabídne plno ze svých lákadel.

Další etapy Šumavou:

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
NP Šumava umožňuje stanování na sedmi nocovištích: Hůrka u Prášil, Poledník, Modrava, Bučina, Strážný, Nové Údolí a Pod Plešným jezerem. V provozu jsou celoročně od 18 do 9 hodin a lze je využít pouze na jednu noc. Platí zde zákaz rozdělávání ohně a odpadky si samozřejmě odneste s sebou. Více na stránkách národního parku Šumava.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: