Přechod Bílých Karpat
Treky

Přechod Bílých Karpat

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tato etapa přechází hřeben poetických Bílých Karpat.

Bílé Karpaty – Česko

Typ
3-denní, 4-6 denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko, Slovensko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
85 km
Nejvyšší bod
961 m n. m.
Převýšení
3110 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Další úsek Stezky Českem, který vede pohraničím Česka a Slovenska po zelených loukách a zvlněných hřebenech Bílých Karpat. Krásnou přírodou projdeme téměř celé Bílé Karpaty z Valašských Klobouk po začátek řeky Veličky.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: