S jakými holemi trekují holky Alča a Mája z Aawesome.cz? Inspiruj se!

S jakými holemi trekují holky Alča a Mája z Aawesome.cz? Inspiruj se!

Trekové hole jsou na treku nepostradatelným pomocníkem. Bez nich by na trail nevyrazily ani holky z Aawesome.cz. Jaké hole se jim osvědčily?

Alča a Mája z Aawesome.cz

Cestovatelské duo Alča a Mája, které spojuje projekt Aawesome.cz, cestují ideálně jen s krosnou na zádech a pěšky. Mají za sebou téměř roční cestu kolem světa, přechod Patagonie, PCT (Pacific Crest Trail), nebo řadu treků na Aljašce. Vyzkoušely si také, jaké je to nasednout do stylového Landrovera Defendera a žít v něm krásný půl rok v kanadské a aljašské divočině. Holky se navzájem výborně doplňují. Mája má především zkušenosti z vysokých hor, Alča je zase skvělá v setkání a komunikaci s lidmi. Jejich nejdůležitější částí výbavy je ukulele, díky kterému překonaly již mnoho deštivých dní a taky se mohou dělit o radost s dalšími.

Holky rády předávají nadšení a snaží se motivovat lidi nejen k cestování, ale i k sebepřekonávání. Společně vydaly dvě cestopisné knihy, ve kterých se dočtete o tom, jak cestovaly kolem světa, nebo jak přecházely Patagonské Andy. O svých cestách také pořádají cestovatelské projekce. Možná jste již slyšeli přednášky Cesta kolem světa za 10 měsíců, Pěšky Patagonií až na konec světa nebo jejich nejnovější Landroverem na Aljašku a dál pěšky, kde lidem ukazují, jak měly možnost poznat svět jinak než z večerních zpráv. Sledovat je můžeš na www.aawesome.cz, Facebooku Alča a Mája – aawesome.cz a Instagramu @aawesome.cz.

S čím chodíme na treky

Pro přechod Aljašky jsme si obě vybraly trekové hole Fizan Compact 4. Upřímně řečeno, bez nich bychom už na žádnou větší cestu pěšky s krosnou na zádech nevyrazily.

Jedním z důvodů, proč jsme se pro ně rozhodovaly, byla rozhodně váha. Tyto ultralehké hole váží pouhých 169 gramů. Dalším benefitem je i jejich skladnost, kdy se mohou složit do velikosti 51cm a můžete je tak jednoduše připnout na krosnu a nijak nepřekáží. Rukojeť je z tvrdší pěny a při držení hůlek je pohodlná na dotek a nestudila, ani když přišel chlad od ledovce. Nastavování hůlky je šroubovací, umožňuje tak jednoduché a rychlé vysouvání a zasouvání při sestavování velikosti. Ani po delší době se nám hole nijak výrazně nezasouvaly a při občasné kontrole stačilo jen trochu dotáhnout jednotlivé díly.

Trekové hole Fizan Compact 4 se Máje a Alče z Aawesome.cz osvědčily i na strmých hřebenech hor nebo v proudu divokých řek.
Trekové hole Fizan Compact 4 se Máje a Alče z Aawesome.cz osvědčily i na strmých hřebenech hor nebo v proudu divokých řek.

I přes jejich minimalistický a lehký vzhled nám přišly dostatečně pevné a odolné. Nestaly se nám tedy žádné větší pády, takže “sjezdařského” vzhledu holí jsme se nedočkaly. Při našem přechodu Aljašky jsme se i na strmých hřebenech hor nebo v proudu divokých řek na hůlky Fizan mohly skvěle spolehnout, a tím i na svůj krok.

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová
(Upřímné a autentické hodnocení. Fizan Alču ani Máju finančně ani materiálně nesponzoruje.)

Fizan Compact

Nejlehčí třídílné hliníkové hole na světě. Jsou velmi oblíbené zejména mezi ultralight hikery, jelikož vynikají nízkou hmotností, rozumnou cenou a na rozdíl od karbonových holí i výraznou odolností.

Jsou vyrobené z tenkého ale pevného eloxovaného hliníku. Bezproblémové nastavení délky zajišťuje Flexi Locking Sytem. Pěnová rukojeť s nastavitelným poutkem poskytuje pohodlný úchop. Hole jsou nabízeny v třídílném (Compact 3 a Compact Pro) a čtyřdílném (Compact 4) provedení. Všechny hole Fizan mají bezplatný servis a výměnu dílů. Vyrobeno v Itálii.

  • Délka: 59,5 – 132 cm
  • Talířek: 35 mm a 50 mm
  • Hmotnost: 158 g Compact, 169 g Compact 4, 182 g Compact Pro

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: