HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Karel Vidlák

Karel Vidlák

tester Světa outdooru

Stálý spolupracovník redakce, známý pod přezdívkou "Karlos", testuje a píše především o lezeckém vybavení. K lezení se dostal v patnácti letech. Postupně ho začaly lákat skály, alpské vrcholy i tatranské štíty. Jelikož si rád užívá klidu hor, baví se i skialpinismem. S oblibou se prohání terénem na horském kole nebo si užívá pohodu při vandrování. Testování vybavení a psaní článků se věnuje od roku 2008. Již nějaký ten rok provozuje své mobilní lanové centrum a občas se věnuje i metodickým a zážitkovým lezeckým kurzům.

Články autora

Tipy a rady na vybavení do ledu

Tipy a rady na vybavení do ledu

Co všechno je potřeba a jaké vybavení mají lezci sbalené pro chvíli, kdy mohou vyrazit na led? Doporučené tipy a názvosloví vybavení pro lezení po zmrzlé vodě ve formě ledu a sněhu. Jak se liší jednotlivé tipy cepínů a maček? Nebo jak se brousí hroty se dozvíte od našeho stálého spolupracovníka Karla „Karlose“ Vidláka, který to má rád ON THE ICE.

Éterický větrolam – recenze bundy Marmot Ether DriClime

{Perex – shrnutí, základní popis výrobku, úvod – bude zobrazeno pod nadpisem článku (max. 350 znaků)}

Na křídle po vertikále – recenze sedáku Edelrid Wing

Recenzi produktu naleznete ZDE

ISPO Awards 2014: Okno do budoucnosti outdoorové výbavy

ISPO Awards 2014: Okno do budoucnosti outdoorové výbavy

Stejně jako předešlé dva týdny, i dnes se podíváme na další vítěze ISPO Awards. Přečtěte si o nejzajímavějších novinkách, které se na pultech prodejců objeví letos na podzim.

ISPO Awards 2014: V kategorii Performance zazářily hodinky Garmin, hybridní vesta Inov-8, šortky Craft a oboustranná bunda Berghaus

Kategorie Performance se zaměřuje na sporty, pomáhající zvýšit fyzickou úroveň. Ze 17 oceněných výrobků v této kategorii jsme pro vás ve druhé části třídílného článku o ISPO Awards vybrali ty nejzajímavější. Podívejte se.

ISPO Awards 2014: lyžařské a skialpové výrobky, které vyhrály prestižní ocenění

ISPO Awards 2014: lyžařské a skialpové výrobky, které vyhrály prestižní ocenění

Stejně jako v minulých letech, i letos se na mnichovském výstavišti bylo na co dívat. Nedílnou součástí veletrhu je tradiční udílení cen ISPO Award. Oceněných výrobků je obrovské množství a proto pro vás přinášíme trojdílný přehled nejzajímavějších oceněných produktů. Začněme s kategorií Ski!

Trendy a vývoj jisticích pomůcek

Trendy a vývoj jisticích pomůcek

Nelekejte se ani se netěšte, že tohle bude návrat do časů, kdy se jistilo lanem přes tělo a po časové ose se projdete až do doby Hi-Tech jistítek. Řeč bude o současné situaci na trhu jistítek se zaměřením na novinky z posledních let.

Recenze Metolius magnesium

Recenze Metolius magnesium

Maglajz je téma mezi lezci probírané v nesčetných a nekonečných debatách na internetu či u pivečka v oblíbené hospůdce po příjemně prolezeném dni. Člověk si pak říká, jestli není zapotřebí mít na ten maglajz zbrojní průkaz.