Recenze Metolius magnesium

Recenze Metolius magnesium

Maglajz je téma mezi lezci probírané v nesčetných a nekonečných debatách na internetu či u pivečka v oblíbené hospůdce po příjemně prolezeném dni. Člověk si pak říká, jestli není zapotřebí mít na ten maglajz zbrojní průkaz.

Metolius magnesium

Lezecký maglajz

Infocena: 119 Kč (127 g), 199 Kč (255 g), 299 Kč (425 g)

Dodává: R-Sport

Kupodivu zatím nic takového nehrozí a lezec si dnes může i vybrat, od jaké zbrojařské firmy si ten svůj prášek pořídí. Mně se dostal do ruky balíček bílého štěstí, se kterým oblézají šutry borci v Kanadě. Při první příležitosti jsem ho vyzkoušel na dětech.

Nálada výborná, počasí to trochu přehánělo, ale touha oplácat všechno nabílo byla silnější. První ochutnávku vzal do svých rukou Daník (9 let) na přenosné umělé stěně na akci Oregon dětem. Nepatrně převislá stěna s plastovými čapáky byla uzpůsobená především pro děti. Danda to s tou ochutnávkou vzal doslova. Nejenže celé čtyři hodiny lezl nahoru dolů a stále topil ruce v magnéziu, ale po jakési dedukci, že doma pije minerálku s podobným, velmi zdravým stopovým prvkem, se dal i do jeho pojídání. Jeho hodnocení bylo, že je to dobrý. Já bych to nejedl, ale pro pořádek musím říct, že díky maglajzu ho ten den bavilo lezení mnohem víc. Doma pak volal z vany, že se mu nějak divně zcvrkávají ruce a že to bolí. Asi to opravdu vysušuje.

Já jsem si vzal bouldermatku a vyrazil druhý den potrápit tělo na převis skály u Kohoutova mlýna poblíž Červených Peček. Mohu potvrdit, že to opravdu funguje. Dokonce jsem si v jednu chvíli myslel, že je to nejlepší matroš, který jsem kdy měl. Ale to berte s rezervou, byl krásný den a moc mě to bavilo. V týdnu jsem odsypal Honzovi, ať si taky sáhne. No, a sáhnul. Zajeli jsme na skálu u Malešova, kde jarní slunce rozpálilo plotny dočervena. Protože hlavní stěna byla obsypána lezci z Práglu, vytáhl Honzik cestu na Panáka, který je trochu stranou. Po spuštění na zem pravil: ,,No hele, dobrý…“

Myslím, že většině lezců je skoro jedno, od jakého výrobce berou, a zbytek má už své oblíbené. Začátečník si koupí to nejlevnější a ostřílený po osobních zkušenostech zakotví u toho, co mu vyhovuje. Někdo si koupí kostku a pak drobí, jiný nechce prášit, a tak sáhne po kouli nebo po tekutém. Metolius může být alternativa, která funguje.

Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 3/2013

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: