ISPO Awards 2014: V kategorii Performance zazářily hodinky Garmin, hybridní vesta Inov-8, šortky Craft a oboustranná bunda Berghaus

ISPO Awards 2014: V kategorii Performance zazářily hodinky Garmin, hybridní vesta Inov-8, šortky Craft a oboustranná bunda Berghaus

Kategorie Performance se zaměřuje na sporty, pomáhající zvýšit fyzickou úroveň. Ze 17 oceněných výrobků v této kategorii jsme pro vás ve druhé části třídílného článku o ISPO Awards vybrali ty nejzajímavější. Podívejte se.

Nemusí jít samozřejmě jen o sporty, které slouží k tréninku. Každopádně se v této kategorii objevují především výrobky, které souvisí s fitness a během. Stejně tak jako u kategorie Ski, o které jste si mohli přečíst minulý týden, i v kategorii Performance se vyskytuje několik podkategorií. Zaměřím se jen na některé z nich.

Devices: Kdo je chytřejší. Běžec nebo hodinky?

Hodiny Garmin Forerunner 620 jsou moderní, barevné a šikovné. To prakticky znamená, že mají barevný dotykový displej s vysokým rozlišením, ze kterého můžete ovládat takové funkce, jako uběhnutou vzdálenost změřenou pomocí GPS, tempo, srdeční frekvenci a řadu dalších funkcí, užitečných při tréninku. Pomocí Wi-Fi je například možné v reálném čase sledovat a sdílet informace na sociálních sítích. Pomocí rozhraní Bluetooth je zase možné hodinky spárovat se svým telefonem nebo PC a zobrazovat tak další data naměřená při tréninku. Sám sebe se tedy ptám, jestli se této nadupané krabičce na zápěstí dá ještě vůbec říkat hodinky?

Equipment: Ani vesta, ani batoh

O Inov-8 Race ultra vest jsme se zmínili už v prvním článku o letošním veletrhu ISPO. Není to vlastně ani vesta,  ani batoh – od každého si vzala něco. Je určena pro náročné běžecké závody i trénink v různorodém terénu. Obstojí i při dlouhých ultramaratonech v náročném kopcovitém terénu. Zde na zádech poskytuje lepší stabilitu oproti klasickému batohu, díky plošnějšímu a promyšlenému systému upnutí k tělu. 3D airmesh systém zajišťuje nezbytnou prodyšnost nosných částí. Celkem 7 kapes a možnost nést až 4 litry tekutin umožňují uběhnout i takovou vzdálenost, že běžec spíš narazí na své fyzické limity než na nedostatek tekutin. 195 g je hmotnost, která má opravdu blíže ke klasické vestě než k batohu.

Osobně jsem podobnou vestu viděl na Matterhornu při pokusu o rychlostní výstupový rekord, což jen dokazuje, že nabušení borci si s podobným zavazadlem vystačí tam, kde ostatní nosí klasické batohy s výbavou na několik dní.

Footwear: Návleky na běžeckou obuv? Ano, i v létě!

Kdo by toužil vydat se na dlouhé a rychlé ,,štreky“ do náročného terénu, Inov-8 Race Ultra 290 mu umožní být spolu s výše uvedenou vestou věrný jedné značce. Bota je ušita z dnes oblíbeného síťového materiálu, slibujícího lehkost a prodyšnost. I já jsem se k tomuto trendu u svých běžeckých bot přiklonil a popravdě řečeno – zvykl jsem si rychle.

Obuvničtí kuchaři namíchali  podrážku Race Ultra 290 z tří různých gumových směsí za účelem co nejlepší stability a trakce. Podobných bot je na první pohled řada a těžko si vybrat. Na tomto páru mě zaujal malý, ale šikovný detail. Na bocích boty jsou tunýlky pro zaháknutí pružných návleků, které zabrání padání nečistot dovnitř boty.

Fitness equipment: Neradi sportujete v přírodě? Žádný problém.

Popravdě řečeno, nic proti, ale o této kategorii jsem se původně ani nechtěl zmiňovat. Dovolím si malý dotazník. Pokud na všechny otázky odpovíte ano, našli jste svého soukromého absolutního výtěze ISPO Award.

  1. Máte rádi lyžování, nebo snowboardring?
  2. Nechce se vám při sportu trávit čas venku?
  3. Máte doma jeden prázdný pokoj a nevíte si rady s jeho zařízením?

Skytechsport ski & snowboard je tu, aby vyřešil naprosto zásadní dilema, jestli na obrazovce sledovat seriál o ordinaci (promiňte, nemohu si vzpomenout, v jakéže zahradě vlastě stojí) nebo se věnovat svému oblíbenému sportu. Díky reálným sjezdovým tratím z letošních olympijských her si tak můžete snadno představit, proč i zkušení mazáci tak často vyjedou z trati nebo neprojedou brankou. Pro ilustraci doporučuji shlédnout toto video:

…Wow, tak tuhle hračku bych chtěl mít doma!

Outer layers: Oboustranná větrovka vážící 94 g

Bunda Berghaus Vapourlight Hypertherm je ukázkou toho, že oboustranné bundy nenajdou využití jen tehdy, když vás jedna barva omrzí.  Jde o lehoučkou větrovku, která se dá sbalit do malinkatého balíčku. Těžko říct, co je rub a co je líc. Každá strana má jinou úlohu. Záleží jen na tom, jestli je venku zima a fouká vítr, nebo potřebujete co nejlepší prodyšnost bundy a potřebujete naopak ochladit. Pokud je vám to jedno, záleží jen na oblíbené barvě.

Do stejné kolekce Vapourlight patří i oceněná větrovka Hyper Smock stejného výrobce. Vypadá to tedy, že vzhledem u dalšímu udělení ceny dostal návrhář této kolekce slušnou prémii k platu. K popisu této větrovky není potřeba mnoho slov, parametry mluví za vše: nepromokavá, prodyšná, podlepené švy a 94 g – to není překlep, to je její hmotnost ve velikosti M!

Craft Run Weather Shorts jsou běžecké šortky. Kdo by si myslel, že ty se nosí jen za pěkného počasí, tento model mu jeho názor vyvrátí. Jsou ušity z tenkého měkkého softshellu, odolného proti větru a dešti. To vše při zachování dostatečné prodyšnosti, to dá rozum – jsou přece určeny pro běh.

Díky kapse na zip s sebou můžete přibalit i nějakou tu müsli tyčinku „proti smrti“. Pokud by vám průvan odspodu přece jen trochu vadil, lze je kombinovat s dlouhými elastickými kalhotami.

Jdeme do finále!

Až se týden s týdnem sejde, představíme vám další oceněné produkty. Tentokrát se bude jednat o výrobky našim čtenářům nejbližší. Jde o rozsáhlou kategorii Outdoor, do které spadají výrobky od skládacího kajaku přes sněžnice a batohy až po oblečení.

Poslední díl krátkého seriálu o ISPO Awards 2014 očekávejte v pondělí 28. dubna!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: