Teleskopické trekové hole Easy Trek

Teleskopické trekové hole Easy Trek

Za převratné se dají v oboru trekových holí prohlásit Easy Trek od Guidetti, které nabízejí zcela novou technickou koncepci v nastavování délky. Aretační systém Easy Trek nepracuje na principu šroubováním rozepřeného klínu, ale na principu pružiny a tlačítkem ovládaného blokačního mechanismu.

Zkušenosti čtenářů

vladimír

nápad jistě dobrý, ovšem hmotnost mi připadne vysoká – prakticky 40 deka do každé ruky, taky je otázkou, jak si mechanizmus povede třeba v mrazu při ovládání v rukavicích, do přírody preferuji věci, co nejjednodušší a pokud se člověk nepohybuje v extrému udělají mu ideální službu jednodílné hůlky na nordic walking, které jsou totálně odolné a váží polovinu /např. Swix, cca 900 za pár/, výhoda nastavování délky mi nepřipadne / zdůrazňuji pro běžné užití !/ zásadní

Jan Hotmar

Hmotnost mě také při prvním potěžkání překvapila, ale nakonec jsem těch 10 deka na hůlce proti běžným hůlkám neřešil.
Naopak možnost nastavování za pochodu člověk brzy přijme za své apak nastavuje všude, což by s běžnými hůlkami nikdy neudělal. Do kopce, z kopce, ve svahu, na vyšlapené stezce mezi drny, při sestupu z velkého šutru nebo při brodění potoka kde si hned prodlouží hůlku aby se mohl opřít tak kde nedosáhne. Navíc díky změnám nastavení jsou svaly na rukou i lépe zapojovány a je to na ruce příjemnější.
Ale souhlasím, že složitost a obavy ze spolehlivosti by měl také nepřidaly na klidu takže bych je spíše viděl do pohodovějších podmínek.

Jiří Červinka

Pokud odhlédnu od možnosti poruchy a použití při klasickém nordic walkingu, tak nemůžu souhlasit s tím, že pro běžné užití na treking jsou lepší jednodílné hůlky (snad jedině když jdu rovnou od chalupy). Možnost složení a vložení do batohu mi pro chůzi v terénu, kde se hůlky nepoužiju, přijde velmi podstatná. Co se týká konkrétního systému Easy Trek, to už je samozřejmě otázka zkušeností. Jednodílné hole obecně pro treking ale (až na těch pár deka a na zmíněné výjimky) výhodné nejsou.

IJánský

Pojetí běžného užití je dosti široké. Pro Vladimíra možná někde po polní pěšině okolo domu, pro mě po pěšině někde v horách. Tam už je nastavování délky velikou výhodou a zároveň se určitě nejedná o extrém. Ostatně ani nevím, jak takový extrémní terén pro účinné použití trekových holí vypadá. Pokud vynechám Jirkovo připomínku o holích připnutých na batohu, tak přinejmenším volím jinou délku pro výstup a jinou pro sestup. A to nemluvím o nebezpečí vypíchnutí oka holemi pro nordicwalking 🙂

antonín w

Pod stromkem jsem objevil trekové hole. Bohužel jsem se na příbalovém letáku přečetl, že si délku upravím dle své postavy. Co to ale znamená? Odpovídá tato délka jako běžkařským holím na klasiku, bruslení, nebo na jakou délku si je mám nastavit? Děkuji za radu – odpověď.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: