HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jan Šťovíček

Jan Šťovíček

tester Světa outdooru

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autorem řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Články autora

Prstové drtiče mrazu – recenze Marmot Ultimate Ski Gloves

Obecně se tvrdí, že do velkých mrazů nejsou prstové rukavice vhodné, Marmoty ale tuhle teorii vyvrací. Pro test během expedice Arctos 5- Svalbard eclipse na Špicberky jsem si vybral prsťáky záměrně – v palčácích se mi natolik špatně pracuje, že pro ovládání různých přístrojů a náčiní pro mne nebyly přípustnou alternativou.

To pravé Back country – recenze lyží Asnes Nansen

Běžky od norské firmy Åsnes jsou zajímavé nejen nevšedním vzhledem, ale především na lyže kategorie back country neobvyklou konstrukcí.

Lední medvěd ze Zlého rohu

Lední medvěd ze Zlého rohu

Na jedné z mých četných výprav na sever jsem byl konfrontován s příběhem, který před více než sedmdesáti lety zažil norský lovec v oblasti mysu Kvadehukken. Z nešťastného tuláka zbyla jen rozbitá kulovnice, my jsme z podobné situace naštěstí vyvázli bez nehody.

Nejen na Trigalvu si dejte na feratach pozor, jinak můžete být „Ubiti od strely“

Nejen na Trigalvu si dejte na feratach pozor, jinak můžete být „Ubiti od strely“

Jen málokterý zážitek z hor může být horší, než chytit bouřku na zajištěné cestě. Výstup na Triglav, při kterém se nám rozsvítilo.

Lavinologie: jak neskončit pod lavinou

Lavinologie: jak neskončit pod lavinou

Laviny padají, když dlouho sněží, když se oteplí, nebo když začne pršet. Padají, když fouká vítr, když dlouho mrzne, nebo když naopak mrznout přestane. Padají ráno, protože se do svahu opře sluníčko i večer, protože zapadlo…

Raději knihu…

Raději knihu…

Co má společného svět knih a svět outdooru? Víc, než by se zdálo.

…Jak mrtvému zimník

…Jak mrtvému zimník

Krkonoše přesně před sto lety. Nejznámější a současně jeden z nejzáhadnějších příběhů pravěku našeho lyžování se stal právě 24. 3. 1913 na hřebenu Krkonoš.

Závod se smrtí

Závod se smrtí

Dne 24. března, deset minut po sedmé hodině ráno, odstartoval na Labské boudě v Krkonoších Osmý mezinárodní závod v běhu na lyžích na 50 kilometrů. Poprvé se měl jet jako tzv. rychlostní – a tomu odpovídala i velkoryse pojatá organizace.