HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zprávy z firem

Tipy

Začal vycházet Turistický týdeník a je zdarma (PR)

Od léta začal vycházet Turistický týdeník, první svého druhu v České republice. Co v něm najdeme a v čem se odlišuje od podobných periodik? Především jsou to aktuality a zprávy, které se hodí ještě před tím, než vyrazíte na túru, na trek, na výlet po Česku, pěšky, s lodí, na kole, na běžkách, s dětmi nebo se zvířaty…

Společné prohlášení českých výrobců k problémům s ferratovými sety
Tipy

Společné prohlášení českých výrobců k problémům s ferratovými sety

Čeští výrobci horolezeckého vybavení Singing Rock, Ocún a Rock Empire vydali na základě testování společné prohlášení k situaci s ferratovými sety s pružnými popruhy.

Tipy

Hory s kontaktními čočkami (PR)

Kontaktní čočky jsou všeobecně považovány za spásu sportovců, outdooristů obzvláště. Platí to ale i pro lezení? Vzhledem ke specifickým podmínkám v horách se čočky zdají jako ideální volba. A také po zvážení všech pro a proti jsou! Jen je třeba správně vybírat a i volbu kontaktních čoček přizpůsobit drsnějšímu klimatu a prostředí.

Tipy

Nová prodejna Ferrino (PR)

Od roku 1870 pro Vás Ferrino vyrábí produkty v té nejvyšší technické kvalitě a funkčním střihu. Na současném trhu Ferrino zaujme neobvyklými konstrukcemi stanů, stretchovou úpravou spacích pytlů a množstvím další detailů, které tuto značku řadí mezi světovou špičku. Na adrese Glumstoru (Jičínská 8, 130 00 Praha 3), jsme pro Vás otevřeli novou outdoorovou prodejnu.

Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě (PR)
Tipy

Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě (PR)

Relativní novinkou na českém trhu s horolezeckým materiálem je značka Climbing Technology. Na světovém trhu už tato značka ale působí více než 25 let a za tu dobu nasbírala spoustu mezinárodních zkušeností s vývojem a výrobou lezeckého vybavení. Firma Climbing Technology se nachází v zeměpisné oblasti, která se vyznačuje uznávanou horolezeckou tradicí.

Tipy

VELETRH SPORT EXPO = SPORT, ADRENALIN A ZÁBAVA PRO KAŽDÉHO (PR)

Šestý ročník třídenního veletrhu sportovních potřeb a vybavení SPORT EXPO přivítá opět vstupným zdarma 10. – 12. 5. 2012 na Výstavišti v pražských Holešovicích návštěvníky všech věkových kategorií. Nenechte si ujít super výhry a veletržní slevy!

Tipy

Poznávací zájezdy trochu jinak (PR)

Touha člověka po poznání je nezměrná, ale ne každému vyhovuje styl klasických poznávacích zájezdů. Proto se čím dál víc prosazují outdoorové dovolené, kdy se seznámíte s vybranou lokalitou mnohem důkladněji. Nejčastěji se pořádají cyklo-zájezdy, nebo pěší túry, na kterých se člověk náhle dostává do přímého kontaktu s reáliemi navštívené země a poznává ji všemi smysly.

Tipy

Měníme outdoor a začínáme u sebe. Otevíráme nový Hanibal! (PR)

Pro nás je to událost roku. Plná emocí, očekávání a nadšení. Pro Vás by to mohl být jen další oudoorový obchod. Ale nebude. Nový Hanibal pro Vás bude místem, na které se budete rádi vracet. Bude plný nadšení pro hory, plný dobré nálady a plný skvělých lidí z našeho Hanibal Teamu. A ti se Vás nemůžou dočkat. Tak je nenechte dlouho čekat…

Tipy

FOR OUTDOOR 2012 (PR)

Ve dnech 30.3. – 1.4. přivítá návštěvníky PVA EXPA Letňany trojice jarních veletrhů FOR OUTDOOR, FOR BIKES a FOR CARAVAN. Na ploše 20 000 m2 představí návštěvníkům celou řadu novinek z daných oborů.

Tipy

Staňte se součástí veletrhu SPORT EXPO 2012 (PR)

Na Výstavišti v Praze – Holešovicích proběhne 10. – 12. května šestý ročník veletrhu sportovních potřeb a vybavení SPORT EXPO 2012. Letos se na Výstavišti sejdou organizátoři maratonů z celého běžeckého světa a prezentační i prodejní nabídka zastoupených sportů se navíc rozšíří mimo jiné i o turistiku a outdoor…

Tipy

Hoře Zdar nabízí ceny za více jak 150 000 Kč!

Před několika dny odstartovala soutěž Hoře Zdar, ve které mají všichni lezci a lezkyně možnost vyhrát některou z cen v celkové hodnotě více jak 150 000 Kč! Svět outdooru je jedním z mediálních partnerů soutěže a díky tomu vám budeme čas od času na našich stránkách přinášet aktuální informace, novinky, programové detaily nebo třeba i nápovědu jak výhru nalézt.

Tipy

Airbagy Petera Aschauera (PR)

Bezpečnostním vybavením při pohybu ve volném zasněženém horském terénu je lavinový vyhledávač, sněhová lopata a sonda. Pokud chcete pro svoji bezpečnost udělat něco navíc, můžete sáhnout po batohu s airbagem. Více o něm v rozhovoru s tvůrcem systému ABS Peterem Aschauerem.

Tipy

„Průlet“ 5. MFOF 2007 (PR)

10 států světa, 19 měst, 70 filmů, 4 kategorie. Tato čísla vystihují letošní 5. Mezinárodní festival outdoorových filmů, letos se účastní 70 filmů ve čtyřech kategoriích, autoři jsou z 10 států světa a celý festival putuje po 19 městech naší republiky.

Tipy

Mapy, které vydrží všechno, co vydržíte vy! (PR)

Pražské kartografické vydavatelství Žaket je specializováno na tvorbu map Prahy a České republiky. Nově vydává „Mapy, které vydrží všechno, co vydržíte vy“ na syntetickém vodovzdorném materiálu, který se vyznačuje se vysokou vodovzdorností a téměř naprostou nezničitelností.

Tipy

Jak si stojí Wigo

Krátké přehlédnutí úspěchů nového progresivního designu firmy Železný za poslední dva závody Hiko Rodeo Tour 2001.