HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zprávy z firem

Nová lana od Petzl a Edelrid
Tipy

Nová lana od Petzl a Edelrid

Společnost Petzl, francouzský výrobce lezeckého a jeskyňářského vybavení, se spojil se společností Edelrid, německým výrobcem lan a lezeckého materiálu.

Nůž pro outdoor stvořený – Victorinox Dual Pro
Tipy

Nůž pro outdoor stvořený – Victorinox Dual Pro

Ať už milujete ferraty, lezete, nebo se vyžíváte na dlouhých túrách, víte, že kvalitní nůž dokáže aktivitu velice zpříjemnit. Mnohdy vás dokonce vytáhne z kaše. Takový nástroj existuje i v nabídce jednoho z nejslavnějších výrobců nožů – Victorinox. Jmenuje se Dual Pro a člověk jeho kouzlu propadne během chvilky.

Nečekaná setkání blízkého druhu na Tour de Mont blanc
Tipy

Nečekaná setkání blízkého druhu na Tour de Mont blanc

Příroda je mocná čarodějka. Dokáže vykouzlit neskutečné věci, nad kterými se člověku zastaví dech a zůstává rozum stát. Pojďte je obdivovat na známém treku Tour du Mont Blanc.

Historie značky Didriksons (1913 – 2013)
Tipy

Historie značky Didriksons (1913 – 2013)

Zkusme se přesunout v čase o 100 let zpátky do roku 1913, kdy se v malé švédské vesnici na západním pobřeží Švédska začíná příběh rodiny Didriksons.

VYPRODANÉ HALY na veletrhu ispo Mnichov 2013 (PR)
Tipy

VYPRODANÉ HALY na veletrhu ispo Mnichov 2013 (PR)

ISPO MUNICH pokračuje ve své úspěšné dráze. Světový odborný veletrh sportovních potřeb a sportovní módy  ISPO MUNICH 2013  je opět vyprodaný.

Tipy

Nová značka dámského outdoorového oblečení s nádechem elegance SKHOOP konečně i u nás (PR)

Určitě si říkáte, proč další značka s oblečením zamířila k nám do Čech, když už jich je tu tolik. Odpověď je jednoduchá. Žádná z nich nenabízí oblečení pouze pro ženy s myšlenkou pohodlí, tepla, funkčnosti a elegance.

Tipy

PIEPS – novinky 2013 (PR)

V PIEPSU si moc dobře uvědomujeme, že ani sebelepší lavinové vybavení nenahradí teoretické a praktické znalosti jeho uživatelů, jak s tímto vybavením pracovat. Stejně jako v předchozích letech, PIEPS i v zimní sezóně 2012/2013 nabízí jednodenní kurzy lavinové záchrany ke každému zakoupenému lavinovému vyhledávači PIEPS zdarma.

Tipy

Krásné, ale záludné Karpaty (PR)

Obdivuhodná a úchvatná část země, to jsou Karpaty. Kdo je jednou navštívil, rád se vrací. Pokud ovšem předem počítal s možnými problémy, či potížemi.

Tipy

Ferrino Glumstore (PR)

Když se nám naskytla možnost získat prostor obchodu Glumstore, šli jsme do toho! Už delší dobu jsme Vám chtěli nabídnout více zboží a větší výběr, ale do našeho stávajícího prostoru na Strossmayerově náměstí jsme se už prostě nevešli.

Tipy

Běžkaři, vezmi Ramsau útokem! (PR)

Běžkaři, kteří už křížem krážem projeli celé Jizerské hory a Krkonoše, nemusí za novými objevy jezdit daleko. Rakouský ledovec Dachstein se nachází necelé tři hodiny jízdy autem od hranic s Rakouskem

Tipy

Italský zimní adrenalin (PR)

Vím, že to může znít divně a chápu, že někdo může s podivem pozdvihnout obočí, ale přiznávám se: „Stalo se nám to.“ Naši kamarádi nechápali, jak se můžeme na těch nekonečných, skvěle upravených a hlavně liduprázdných sjezdovkách začít nudit…

Bezpečně na lyžích – lyžařské helmy
Tipy

Bezpečně na lyžích – lyžařské helmy

Lyžování je krásný sport, který však přináší také nemalá rizika. Abychom tato rizika minimalizovali, musíme se na svahu dobře chránit. Nejvážnějším úrazům hlavy lze předejít používáním kvalitní helmy. Pojďme se podívat, co je dnes v této oblasti na trhu a jak si lyžařskou helmu správně vybrat.

Tipy

SIGG – nový uzávěr pro děti i dospělé (PR)

Hašení žízně může být opět o něco pohodlnější a efektivnější. SIGG v létě totiž představil zcela nový uzávěr. Součástí uzávěru je integrované brčko, takže již nemusíte lahev zvedat dnem vzhůru a zaklánět hlavu. To ocení především řidiči nebo cyklisté. Můžou se totiž občerstvit, aniž by spustili oči z cesty, po které se řítí.

Tipy

SPORT Life 2012 sportuje a tančí (PR)

Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life patří mezi nejvýznamnější sportovní akce svého druhu ve střední Evropě. Ve dnech 4. – 7. 10. 2012 nabízí, ve spojení se souběžnými akcemi Bike Brno, Caravaning Brno a Dance Life Expo ucelenou podobu prezentace sportovního vybavení jak pro aktivní, tak i pro zájmové sportovce.

Tipy

Začal vycházet Turistický týdeník a je zdarma (PR)

Od léta začal vycházet Turistický týdeník, první svého druhu v České republice. Co v něm najdeme a v čem se odlišuje od podobných periodik? Především jsou to aktuality a zprávy, které se hodí ještě před tím, než vyrazíte na túru, na trek, na výlet po Česku, pěšky, s lodí, na kole, na běžkách, s dětmi nebo se zvířaty…