Allga San: přírodní péče o svaly a klouby

Allga San: přírodní péče o svaly a klouby

Každý sportovec potřebuje k tomu, aby si své dobrodružství užil na maximum vedle kvalitního outdoorového vybavení také zdravý pohybový aparát. A právě těžce namáhané svaly a klouby si po sportovním výkonu zaslouží prvotřídní péči. Dopřejte ji vašemu tělu i vy.

Dlouhé chůze s batohem na zádech, lezení po skalách nebo spaní pod širákem mají své kouzlo. A často také následky. Zatuhlá ramena a šíje, bolest, natažené svaly, v horším případě svalová horečka, podvrtnutí či otoky. Na všechny tyto problémy ale existuje přírodní řešení.

ÚLEVA PŘICHÁZÍ Z ALP

Na úpatí Allgäuských Alp, v nadmořské výšce 800 – 1 600 metrů, rostou horské borovice. Uprostřed neporušené krajiny houževnatě vzdorují větru, sněhu i bouřím. Síla přírody ve své nejčistší podobě. A právě z nich se získává cenný kosodřevinový olej, po staletí známý pro své blahodárné účinky na zdraví. Kvalitní přípravky léty prověřené značky Allga San výrazně napomáhají regeneraci svalů a kloubů a vrací jim potřebnou pružnost a vitalitu. 

SÍLA PŘÍRODY VE FARMACEUTICKÉ KVALITĚ

Je to už více než 40 let, co se německý doktor a lékárník Dr. Peter Theiss začal intenzivně věnovat naturopatii a vyrábět vlastní léčivé produkty. Netrvalo dlouho a jeho výrobky zaznamenaly takový úspěch, že v roce 1978 založil společnost, která si dodnes zakládá na vlastním výzkumu, vývoji a použití přírodních aktivních látek v té nejvyšší farmaceutické kvalitě.

Dnes pod společnost Dr. Theiss spadá bohaté portfolio značek, které sdílí stejnou filozofii. Jednou z nich je Allga San, v domovském Německu známá jako Allgäuer Latschenkiefer. Tato značka existuje od roku 1973 a proslavila se svými produkty pro chodidla, nohy, svaly a klouby. Společnost Dr. Theiss převzala značku v roce 2005 a Allga San od té doby patří mezi nejžádanější jména v oblasti wellness.

Speciální řada Allga San Mobil přináší úlevu a regeneraci namáhaným svalům a kloubům a vrací jim potřebnou pružnost a vitalitu.
Speciální řada Allga San Mobil přináší úlevu a regeneraci namáhaným svalům a kloubům a vrací jim potřebnou pružnost a vitalitu.

CO DOKÁŽE KOSODŘEVINA

Cenný kosodřevinový olej z borovice z Allgäu se vyznačuje antiseptickými, antimikrobiálními, antimykotickými a antirevmatickými účinky. Pro sportovce je nejvhodnější produktová řada Mobil. Masážní gely a krémy na klouby, svaly a šlachy potlačují bolest, zpomalují degeneraci kloubních chrupavek, vyživují je a regenerují. Kromě kosodřevinového oleje jsou výrobky obohaceny dalšími vysoce účinnými složkami, které pracují synergicky.

Pokud vás trápí ztuhlé svaly, aplikujte hřejivý gel nebo extra hřejivý krém s výtažkem z kostivalu a chilli, který vaše svaly prohřeje, prokrví a zbaví napětí. Při natažení svalů a svalové horečce zase aplikujte chladivý gel s kostivalem, mentolem a eukalyptem. Na uvolnění a regeneraci svalů, zmírnění otoků, při krevních výronech, vyvrtnutích, podlitinách a zhmožděninách zase pomáhá gel s hojivou arnikou

Borovice se používá také v aromaterapii, podporuje imunitu, energii a vitalitu. Obsažené rostlinné oleje pečují o pokožku. Všechny výrobky jsou zcela bez škodlivé chemie.

UDRŽITELNOST JAKO PRIORITA

Ochrana životního prostředí a udržitelnost stojí vedle spokojenosti zákazníků na prvním místě. Allga San proto pěstuje všechny své borovice od semínka až po vzrostlý strom na vlastních plantážích na svazích Allgäuských Alp. Celý proces podléhá přísné kontrole s důrazem na ekologii. Velkou roli zde hraje také tvrdé podnebí, čím drsnější podmínky, tím více oleje. Všechny stromy proto musí být zdravé a silné.

První sklizeň oleje probíhá až po 12-15 letech, kdy je stromek dospělý a plně dorostlý. Tehdy se z něj v továrně v Sonthofenu parní destilací získává ten nejčistší kosodřevinový olej. Společnost si rovněž zakládá na tom, že  věnuje hodně času různým projektům udržitelnosti, jako je eliminace obalových materiálů a kompenzace nevyhnutelných emisí CO2.

Dr. Theiss

Německá společnost s více než 40 letou tradicí, která má pod sebou stále rostoucí portfolio produktů a značek zaměřených na zdraví. Patří mezi ně i značka Allga San, která se specializuje na přírodní péči o namáhané svaly a klouby. www.drtheiss.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: