Fenomén jménem Polartec: z jakých materiálů šije česká značka Warmpeace?

Fenomén jménem Polartec: z jakých materiálů šije česká značka Warmpeace?

Věděli jste, že mezi sto nejdůležitějších vynálezů dvacátého století byla zařazena také počesaná polyesterová pletenina, pro kterou se vžil obecný technický název fleece? Společnost Malden Mills svůj objev z konce sedmdesátých let uvedla na trh pod názvem POLARTEC, a toto jméno se stalo pro fleece na dlouhou dobu synonymem.

ZAČÁTKY A POSTUPNÝ VÝVOJ POLARTECU

POLARTEC fleece začal svoji závratnou kariéru univerzální lehké izolační vrstvy právě v době, kdy se vybavení do přírody začalo z konzervativní formy měnit na velmi speciální oděvní a textilně technologickou disciplínu. První polartecové bundy nahrazovaly především klasické svetry. Byly lehčí, lépe si poradily s vlhkostí a dobře spolupracovaly s přilehlými vrstvami oblečení. Zpravidla s vrstvou vnitřní (kontaktní) a s vrstvou vnější. Ano, fleecové bundy jsou typickým představitelem střední zateplovací vrstvy.

Od počátečního materiálu střední gramáže se nabídka brzy rozrostla na tři základní druhy: slabý POLARTEC 100, střední POLARTEC 200 a „neprůstřelný“ POLARTEC 300. V tomto stadiu POLARTEC zasáhl prudký rozvoj vybavení do přírody, který byl umocněn i příchodem slova „outdoor“ na počátku devadesátých let. Vývoj materiálu probíhal v úzkém kontaktu s potřebami a nápady outdoorových výrobců a POLARTEC každoročně rozšiřoval svoji nabídku o další a další varianty.

POLARTEC mikiny jsou typickým představitelem střední zateplovací vrstvy

NOVÉ A NOVÉ PRODUKTY

Dlouho na sebe nenechaly čekat produkty, které dodnes patří k základům většiny outdoorových kolekcí. Mezi nimi nelze zapomenout na výjimečně izolující Polartec ThermalPro, prádlový Polartec PowerDry nebo větruvzdorný Polartec WindBloc, a především pak na geniální Polartec Powerstretch. Právě Polartec Powerstretch, který v sobě dodnes neodtajněným způsobem spojuje polyesterová vlákna (izolační a hřejivá), nylonová vlákna (tvořící souvislý oděruvzdorný povrch) a elastická vlákna, propůjčuje výrobkům vysokou průtažnost, flexibilitu a jejich uživatelům svobodu pohybu.

Materiálů ze stáje POLARTEC je dnes dlouhá řada. Všechny se mohou pochlubit především sofistikovanou technologií, která je zaměřena na uživatelský komfort, spolehlivost a šikovný design.

Značka POLARTEC už dávno nepatří společnosti Malden Mills. Stal se z ní celosvětový samostatný fenomén, který se vyrábí ve čtyřech světadílech a klientelu má ve všech sedmi. Je nám ctí a považujeme za velké štěstí, že jsme měli příležitost být u počátečních námluv outdoorového trhu s Polartecem. Materiály POLARTEC jsou významnou součástí naší kolekce dodnes. 

MATERIÁLY POLARTECOVÝCH VÝROBKŮ WARMPEACE

Polartec PowerStretch Pro – pružná jednostranně počesaná pletenina s nylonovým povrchem nám slouží k výrobě kousků jako například bunda SNEAKER, pulover FRAM, kalhoty PARANA a další.

Polartec Micro – sofistikovaný nástupce POLARTECU 100 (lehčí, s větším objemem izolujícího vzduchu). Typickými představiteli výrobků z něj jsou bundy NEMESIS a KYBELE a kalhoty JIVE.

Polartec Micro200 – malé outdoorové déjà vu, návrat klasické formy POLARTECU s technologickým posunem v oblasti redukce celkové hmotnosti, objemu izolujícího vzduchu a lehkosti pro uživatele. U nás jde o bundy WILSON a RAYA LADY.

Polartec Powergrid – jedna z posledních technologických novinek. Materiál zajišťující uživateli optimální mikroklima a skvělý odvod tělesných výparů. Základem Polartec PowerGrid je mřížka (angl. grid) tvořená sítí kostiček vnitřního počesání a mezerami mezi nimi. V naší kolekci se Polartec Powergrid vyskytuje ve dvou gramážích. Lehká na puloverech KAI a MAB a střední na bundách GARNET a RIGBY.

POLARTEC nadále spoluutváří základy outdoorového vybavení. V naší kolekci se usadil před třiceti lety a je její důležitou součástí dodnes.

Co je to Warmpeace

„WARM on body- PEACE in soul“ neboli „Dokud jsi v teple, houby se Ti děje!“ 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: