HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zdraví

Co dělat, když vás na horách zastihne bouřka?
Zajímavosti

Co dělat, když vás na horách zastihne bouřka?

Podle kalendáře už je jaro, a to znamená jediné, za chvíli je tady léto a s tím i specifické podmínky na horách. Jedním z typicky letních projevů počasí jsou bouřky.

Zajímavosti

Lavina: Jak ji předejít anebo přežít + VIDEO

Chodíte po horách a modlíte se, abyste se nepotkali s lavinou? Možná bude lepší modlící knížky vyměnit aspoň za teoretické znalosti, které najdete v článku.

Jak si poskládat KPZ? + VIDEO
Zajímavosti

Jak si poskládat KPZ? + VIDEO

„KPZka“ nebo-li krabička poslední záchrany, může v některých situacích vaše šance na přežití hodně zvýšit. Pojďme se podívat, jak by taková KPZka měla vypadat.

Zajímavosti

Jak přežít v horách (bez vegetace) + VIDEO

Pár základních rad a tipů na to, jak přežít v nehostinném prostředí hor. Situace je taková, že jste v nadmořské výšce, kde není vegetace a vaším cílem je dostat se někam, kde ji naleznete.

Sněžná slepota: Jak se jí vyhnout a jak ji léčit?
Ledovec

Sněžná slepota: Jak se jí vyhnout a jak ji léčit?

Ve vysokohorském prostředí jsme vystaveni mnoha nebezpečím. Jedním z nich, bezprostředně ohrožujícím naše oči, je zvýšené množství ultrafialového záření – rostoucí úměrně s nadmořskou výškou.

Zajímavosti

Když volám o pomoc

Pro přivolání pomoci se používá celá řada způsobů, jejichž použití je závislé na situaci. Těžko budeme při nehodě v horách vytvářet tři ohně nebo sloupce dýmu, jak doporučují brožury přežití v polárních podmínkách, nebo vysílat vlajkami námořní signál SOS (nehledě k tomu, že morseovka byla z mezinárodní komunikace již před léty vyřazena). Rád bych však alespoň stručně zopakoval elementární zásady přivolání pomoci na horách, a přidal pár poznámek pro správné oznámení nehody a o spolupráci s profesionálními záchrannými složkami.

1 8 9 10