HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Česko

Raná – kopec k pomilování
Česko

Raná – kopec k pomilování

    Výstup na čedičový vrch Raná nedaleko Loun není nijak náročný. Přesto by jej návštěvníci Českého středohoří neměli minout. Místo má v sobě cosi nepopsatelného. Prostě genius loci.

Na pivko k Veličkům, s kamenem na Ivančenu
Česko

Na pivko k Veličkům, s kamenem na Ivančenu

    Nejvyšší vrchol Beskyd, Lysou horu zná snad každý, kdo pravidelněji obouvá pohorky. Ale s hospodou U Veličků, už to tak slavné není. Až půjdete na mohylu s podivným jménem  Ivančena zastavte se cestou na jedno, nebo na dvě… Nebudete litovat.

Kozí vrch – labská vyhlídka
Česko

Kozí vrch – labská vyhlídka

České středohoří je krajem třetihorních sopek i nejrozsáhlejší českou Chráněnou krajinnou oblastí. Milešovku zná kde kdo, ale kdo navštívil Kozí vrch, nádherný vyhlídkový bod na severozápadním okraji oblasti?

Východní Krkonoše – království fotografů
Česko

Východní Krkonoše – království fotografů

Dvorský les často zvaný Rýchorský prales nepatří mezi krkonošské TOP destinace. Reklamní tvář jež propagovala lyže a shodou okolností se shoduje s tváří českého prezidenta a velkým fandou Krkonoš, o něm možná neví. A je to dobře. Aspoň je na Rýchorách klid.

Česko

Jihomoravská slaniska

Ve středním Podyjí se budete tu a tam cítit jako u moře.

Česko

Hamerské vrásy

Rozhodně nejsou vadou na kráse. Přímo naopak.

Česko

Studánky v NP Podyjí

V posledních letech bylo v NP Podyjí obnoveno několik studánek. Poskytují příjemné osvěžení při našich podyjských toulkách.

Česko

Ledové sluje

Přírodní zajímavost je přístupná pouze speleologům.

Česko

Budačina

Tato přírodní rezervace se nachází ve východní části Chřibů.

Česko

Praděd

Na páté nejvyšší hoře v Čechách je díky televizní věži s rozhlednou nejvyšší bod naší republiky.

Česko

Rejvíz

Krajina kolem obce Rejvíz a hlavně přilehlého rašeliniště k sobě váže plno pověstí. Není divu – místo je zkrátka nějak magicky ponuré i krásné…

Česko

Průrva Ploučnice

Průrva Ploučnice (zvaná též Pekelný jícen, Hromová rána či Čertova díra) je umělým vodním tunelem, kterým protéká řeka Ploučnice.

Česko

Černá skála v Krkonoších

Jedno ze zákoutí Krkonoš, kde se vám chce setrvat dlouhou chvíli, dívat se a poslouchat. A trhat obří borůvky, je-li přelom července a srpna.

Česko

Úpské rašeliniště

Přírodní rezervace se rozkládá mezi Luční boudou, Studniční horou a hraničním hřebenem. Svojí rozlohou 72,8 ha je nejrozsáhlejším vrchovištním rašeliništěm v Krkonoších.

Česko

Cyklovýlet z Prahy k Pitkovickým koniklecům

Jako kouzlem se přeneseme od metra Skalka do lůna přírody v pražských meandrech Botiče. Příroda je to sice maličká, ale půvabná.