HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Česko

Pět vrcholů v Jeseníkách
Česko

Pět vrcholů v Jeseníkách

Levné pivo, jídlo, nocleh, přívětiví lidé. Nádherná příroda, ve které se nepohybuje moc turistů. Právě to jsou Jeseníky. Pojďme se podívat na pár z mnoha míst, které tady stojí za návštěvu.

Česko

Těžce zraněný koloběžkář na Šumavě

Čtyřiapadesátiletý muž se ve čtvrtek 7.10. 2011 po poledni těžce zranil při jízdě na motorové koloběžce nedaleko přehrady Lipno.

Pět beskydských vrcholů
Česko

Pět beskydských vrcholů

Pokud plánujete výlet na sever Moravy, určitě byste se měli podívat do pohoří Beskydy, ve kterých se nachází několik krásných turistických cílů. Pojďme se podívat na pět z nich.

Česko

Na běžkách po Václavském náměstí

Každoroční recesistický běh na běžkách po Václavském náměstí od Muzea na Můstek na oslavu konce hydrologického roku proběhne právě dnes od 18 hodin.

Česko

Vodopády Stříbrného potoka

Jinak zvané také Nýznerovské vodopády, přírodní památka. Soustava kaskád a vodopádů na soutoku Stříbrného a Bučínského potoka. Jev vznikl na okraji odolnější horniny erozí a evorzí. Soutěska je dlouhá asi 110 metrů, šířka v nejužším místě se pohybuje kolem 2-5 m. Úsek toku s kaskádami překonává výškový rozdíl 14 m. Zajímavá fauna – nález plže modranky karpatské a pstruh obecný byl ve Stříbrném potoce pozorován i nad vodopádem! V blízkosti se nachází srub. (Markéta Macholdová, Krasnecechy.cz)

Česko

Visuté mosty v NP Podyjí

Při průchodu národním parkem několikrát překonáte Dyji po dřevěných lávkách. Visuté dřevěné lávky se zde nacházejí na třech místech. První z nich se nachází přímo pod Vranovem na zelené značce, druhá na modré značce cestou z Podmolí ne Devět mlýnů, třetí pod tzv. Šobesem na červené magistrále. Jejich existence není jednoduchá. Původně byly postaveny pohraniční stráží, po roce 1989 byly opraveny pro turisty. Smetla je ovšem povodeň v roce 2002. Dnešní lávky jsou z roku 2003. Tak ať nám slouží!

Česko

Horosvazu roste počet členů

Českému horolezeckému svazu roste opět po letech počet členů. Aktuálně jich je zhruba 10 500 a v příštím roce lze očekávat další navýšení, pokud se podaří vytvořit horolezecké oddíly mládeže, o kterých se v kuloárech hovoří.

Česko

Liška napadla děti. Podezření na vzteklinu.

Poté, co se nedaleko Lipna vyskytl případ napadení losem, objevila se liška se vzteklinou, která trápí zímní návštěvníky.

Víkendový přechod Jeseníku
Česko

Víkendový přechod Jeseníku

Zachtělo se nám vyrazit do hor, na přechod hřebene s batohem na těžko, a trochu se dostat z civilizace do přírody. Dovolené je ale málo, tak jsme měli pouze dva víkendové dny a plán poznat „střechu Moravy“ .

Česko

Zmije uštkla nizozemského chlapce v Krkonoších

KRKONOŠE: Ne zcela obvyklý případ uštknutí jedovatým plazem zaznamenali v úterý záchranáři Horské služby u bobové dráhy v Harrachově.