Sněžnice Warp Easy Step a Bigfoot

Sněžnice Warp Easy Step a Bigfoot

Firma Warp poskytla své sněžnice Easy Step a Bigfoot na výpravu na Špicberky. Tvar obou je definován kovovou trubkou z lehké slitiny, oboje jsou vyplněny textilií Hypalon a mají shodný typ vázání …

Efektivnost dopředného pohybu zvyšuje dvojřadá kovová mačka pod špičkou boty, postrannímu posunu mají zamezit zadní menší mačka pod patou. Obě jsou vyrobeny z hliníku.

Druhým typem warpových sněžnic je typ Bigfoot, tzv. deep snow, tedy sněžnice do hlubokého prašanu. Narozdíl od turistické kapky je trubka ohnutá do oválu, čímž mají sněžnice větší plochu. Vzhledem k oválnému tvaru se sněžnice hůře zapichují, ale zase na nich lze mnohem úspěšněji couvat a jinak manévrovat. Právě pro jejich pohyblivost a větší plochu výplně jsme je označovali za vyprošťovací nebo technické. Jejich vlastnosti se mnohem lépe projeví při postávání, popocházení a častých změnách směru. Tým expedice Arctos III je proto používal častěji na noční hlídky nebo pohyb kolem tábora, než na postup vpřed.

Oboje warpky bych těžko doporučil pro několikadenní horské výstupy a dlouhé túry, nebo expedici, kde by na sněžnicích každodenně závisel postup. Pro běžné použití v neexponovaném prostředí, pro výlety do zimní přírody a také třeba pro „zálesáky, dřevorubce a indiány“ nejen splňují nároky na takové sněžnice kladené, ale mají i své osobité kouzlo.

© Svět outdooru 2007, text Jan Šťovíček, foto Jan Šťovíček, Ivan Jánský, Jan Hotmar

Zkušenosti čtenářů

Katka

Dobrý den. Děkuji za skvělou recenzi. Jen mám ještě otázku. Jsou sněžnice Easy Step vhodné i pro ženy? Jsou poměrné lehké, ale popřípadně jestli rozhoduje ještě něco?

Jan Hotmar

U sněžnic kromě speciálních modelů se nerozlišuje zda jsou pro muže nebo ženy, rozlišuje se plocha a velikost podle hmotnosti člověka a nákladu, případně dle rozsahu vázání zda umí dobře uchytit buď tak velké (problémy cca nad 12) či malé boty, na to je to vhodné vyzkoušet přímo s konkrténí botou

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: