Přežití v extrémních podmínkách je podle mých zkušeností řemeslo, zručnost, kterou je nutno se naučit, cvičením ji udržovat a soustavně rozvíjet, až jednou dosáhnete mistrovské úrovně. A přeji vám, abyste tuto úroveň nemuseli nikdy prokazovat v praxi.
Jelikož nás velmi často „bombardujete“ dotazy týkajících se problémů okolo stanů, rozhodli jsme se věnovat nejčastěji se objevujícím problémům a dotazům tento samostatný příspěvek.
Kde končí spaní do růžova – dolní hranice tepelného komfortu. Spacáky bývají označovány teplotními údaji, které vypovídají o jejich izolačních vlastnostech …
O významu a funkci termoprádla při outdoorových aktivitách jsme psali již několikrát. Tentokrát nabízíme několik praktických rad pro výběr vhodného termoprádla od naší spolupracovnice Markéty Maříkové, která má díky své profesi i závodní sportovní činnosti s funkčním prádlem bohaté zkušenosti.
Co dělat když všude kolem dost prší, nebo je dokonce i průtrž mračen? Někdo z nás chodí jen v soupravě z materiálu Gore-tex, někdo i ve značně levnějších zátěrových náhražkách. Ti pak většinou další vrstvu proti dešti nepoužívají …
Špatné nebo nevhodné boty nám udělají z cesty peklo, i když ostatní vybavení budeme mít nejlepší na světě. Výběr bot záleží na tom, kam míříme, co neseme, jak jsme trénovaní a podobně.
Nešly moc dohromady, dokud byl civilní sektor GPS ovlivňován záměrně zaváděnou umělou chybou (tzv. SA). Jestliže tolerance v rovinných souřadnicích v minulosti dosahovaly až plus mínus 100 metrů, v nadmořské výšce to bylo ještě horší.
Přestože plasty v některých typech lodí rychle nahrazují lamináty, stále se setkáváme s dotazy na opravu laminátek. Opravy kanoí nebo kajaků z laminátu nejsou zase natolik složité, aby si s nimi český vodák a kutil neporadil. Pro ty, kteří s nimi zatím nemají dostatek zkušeností napsal stručný návod Vojta Jančar.