HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Legendární Alkazar se stal lezeckým parkem

Výkonný výbor Českého horolezeckého svazu se rozhodl umístit lezecký park do lokality, která je součástí velmi (nejen lezecky) frekventované oblasti. Volba padla na Alkazar v Českém krasu.

Záměr vytvářet ve vybraných oblastech ČR lezecké parky byl součástí koncepce, kterou schválila valná hromada ČHS .

Lezecký park sestává z osmi velmi dobře zajištěných výstupových tras v nejspodnější etáži lomu Alkazar, které jsou vhodné zejména pro děti. Obtížnost pět metrů vysokých výstupů je 2 až 5. Další velmi dobře zajištěné výstupové trasy vedou v levé části dolní etáže. Čistě horolezecké aktivity jsou doplněny zázemím pro všechny návštěvníky. Jedná se o sestavu cvičebního nářadí, hrazdu, bradla a kladinu.  Lezecký park také nabízí místo k odpočinku vytvořené čistě z přírodních materiálů – kamenných bloků. Je tu vůbec první oficiální ohniště v NPR Karlštejn, okolo nějž je vytvořeno posezení a také kamenný stůl.

Lezecký park Alkazar by nemohl vzniknout bez pochopení a přispění mnohých lidí a organizací. Za všechny jmenujme ještě jednougenerálního partnera – Eru, dále pak Městský úřad v Berouně, který zapůjčil pozemek pro realizaci a umožnil vjezd pro vozy stavby, Správu CHKO Český kras, která ve velmi rychlých termínech reagovala na naše žádosti a povolení a v neposlední řadě Oblastní vrcholovou komisi Praha a Středočeský kraj.

Zpracováno na základě informací uveřejněných na stránkách Českého horolezeckého svazu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: