Přechod jižní Šumavou
Treky

Přechod jižní Šumavou

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tato etapa vede jižní částí Šumavy – přes nejjižnější bod Česka a kolem vodní nádrže Lipno.

Šumava – Česko

Typ
3-denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
81 km
Nejvyšší bod
1329 m n. m.
Převýšení
1924 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

První etepa šumavské části Stezky Českem stoupá pozvolna proti proudu Vltavy. Hned na úvod trasa odbočí na nejjižnější bod republiky, který leží při hranicích s Rakouskem na území zaniklé obce Radvanov, jižně od Vyššího Brodu. Po šumavských kopcích pokračujeme nad lipenskou přehradou pod vrchol Plechý. Po cestě doporučujeme neminout odbočku na vrchol se zříceninou hradu Vítkův kámen s výhledy na vodní nádrž Lipno.

Další etapy Šumavou:

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: