Máte rádi filmy z divoké přírody? Pak pro vás mám několik krátkých filmů opuštěných míst od autorů ceněného filmu Cold o zimním výstupu na Gasherbrum. Uvidíte čtyři příbehy lidí, kteří tichou i divokou přírodou opravu žijí. Aktualizace: Doplněn poslední díl série.
Tentokrát mě napadlo vám navrhnout, abyste si dali okruh v Jeseníkách a třešničkou na dortu je vrchol Praděd.
Boty, které noze dovolí fungovat, jako by byla bosá, a zároveň zajistí určitou míru ochrany před oděrem či špínou – to je bare-foot, tedy „boso-boty“ nebo minimalist shoes, tedy co nejjednodušší boty, které noze poskytují minimální oporu, ale také kladou minimální odpor.
Tahle trasa vás provede okolím Ústí nad Labem, což je v podstatě České středohoří. Už název oblasti naznačuje, že se bude jezdit v kopcích a to znamená zvýšené nároky na vaši fyzičku. Budete za to odměněni krásnými výhledy, ke kterým vám pomůže i rozhledna.
ADIDAS a outdoorový portál Pohora.cz připravili pro nováčky i zkušené KURZY BOULDERINGU ZDARMA.
Již v sobotu 22. září ve 13:30 hod. bude startovat z areálu Kouty v Koutech nad Desnou 2.ročník pohodového turistického závodu Beer treking, letos pořádaný jako otevřené mistrovství ČR v pivním trekingu! Závod spojí 13 kilometrovou turu za krásami Jeseníků s pitím zlatavého moku!
Může se to zdát jako banalita, ale s přibývajícími kilometry ve vašich nohách roste důležitost kvalitního sbalení krosny.
Závod, který byl legendární již od prvního ročníku. Adidas Terrex – Continental Beskydská sedmička táhne účastníky celých 90 kilometrů z Třince až do Frenštátu pod Radhoštěm a po cestě zdolá 7 tisícových vrcholů.
I tak by se dala nazvat speleologie. V některých případech vám sice může déšť na povrchu přidělat pár vrásek na čele, ale to není následující případ.
Novozélandští horolezci Peat Devoll a Maryrose Fowlie vystoupili 2. srpna 2012 na do té doby pravděpodobně neslezený afghánský vrchol Koh-e-Rant v oblasti Váchánu. Třetím členem úspěšného týmu byl bratr Peata, Bill Devoll.