HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Katka Karlová

Články autora

To nejlepší na webu Outdoorfilmy.cz v roce 2016

To nejlepší na webu Outdoorfilmy.cz v roce 2016

MTB v Korutanech – flow traily a podzemní trasy ve štolách

MTB v Korutanech – flow traily a podzemní trasy ve štolách

Oblast na samém jihu Rakouska, kousek od hranic se Slovinskem, má nadšeným cyklistům mnohé co nabídnout. My jsme strávili několik dní u jezera Klopeiner a vydali se na bikovou túru po okolních kopcích, projeli jsme se bývalými štolami a prověřili své schopnosti v bike parku.

První zkušenost s novým feratovým setem Salewa Ergo Zip

První zkušenost s novým feratovým setem Salewa Ergo Zip

Pro tuto sezonu přichází značka Salewa s novým setem pro jištění na via ferratách. V čem je set výjimečný? Vývojáři nalezli chytré řešení v podobě uložení popruhů do speciálních navijáků, což znatelně zvyšuje komfort při lezení.

RYCHLOSOUTĚŽ o volňásky na festival Expediční kamera – soutěž ukončena

RYCHLOSOUTĚŽ o volňásky na festival Expediční kamera – soutěž ukončena

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA přináší opět nejlepší filmy o cestování a sportech v přírodě V rekordních více než 200 českých a slovenských městech se v únoru a březnu bude konat již 5. ročník Expediční kamery, tedy přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny. I tentokrát je připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování adrenalinu a napětí. Nově i ve 3D! Jaké je nevýchodnější a nejzápadnější místo promítání Expediční kamery? Správná odpověď: Veľké Kapušany a Luby u Chebu. Výherce: Josef Franc, Prostějov Marcela Gomolová, Karviná Miroslav Švolík, Kozárovce

MIESTA A DATA PREMIETANIA SLOVENSKO

V novembri v 47 mestách Slovenské republiky.

Sašimi z jednorožce / Unicorn Sashimi

Sašimi z jednorožce / Unicorn Sashimi

Režie: Ben Knight, Nick Waggoner and Travis Rummel, USA, 2011, 5 minut Ocenění: Vancouver International Mountain Film Festival Grand Prize, Sheffield Adventure Film Festival Best Artistic Film 2013 Každý dobrodruh a horolezec ví, že k pohybu v horách patří prohra stejně tak, jako vítězství. Prohra však rozhodně neznamená zklamání a to vědí i autoři snímku Unicorn Sashimi, kteří se vydali do japonských hor s cílem ulovit mýtického hokkaidského jednorožce. „Ukázalo se ale, že zvíře je těžké natočit a tak jsme se rozhodli alespoň si trochu zalyžovat,“ skromě komentují autoři filmu.

Základní informace pro pořadatele – Snow film fest

Vážení pořadatelé,cílem naší spolupráce je úspěšná realizace filmového večera – SNOW FILM FEST. Pro splnění tohoto cíle je nutné formulovat, co přinese festival vám pořadatelům (vaši odměnu) a co od vás za to očekáváme. Očekáváme od vás bezchybné zajištění festivalu ve vašem městě či obci. K tomu, abyste tento cíl naplnili, vám poskytneme plnou podporu a všechny potřebné materiály.

Ostrovy bájné Dalmácie na kole

Ostrovy bájné Dalmácie na kole

Většina Čechů si pod pojmem dovolená v Chorvatsku představí zalidněné pláže, kde je problém rozlišit jinou řeč než češtinu. Ovšem vydáte-li se na chorvatské ostrovy, naskytnou se vám takřka ideální podmínky pro aktivně strávený týden nebo dva. Třeba na kole.