To nejlepší na webu Outdoorfilmy.cz v roce 2016

To nejlepší na webu Outdoorfilmy.cz v roce 2016

Nový rok je vždy časem bilancování a tak ani my nemůžeme začít jinak, než ohlédnutím zpět. Zde je souhrn toho, co vás v roce 2016 na nejvíce zaujalo na našem spřáteleném webu OutdoorFilmy.cz.

A nemůžeme začít jinak, než žebříčkem nejsledovanejších filmů v roce 2016:

Hedvábna stezka road trip

http://www.outdoorfilmy.cz/filmy/hedvabna-stezka-road-trip/

Moto cesta po Hedvábné stezce a Centrální Asii. „Viděli jsme světa kraj a poznali spoustu milých lidí. Celkem jsme během měsíce na cestě najeli více než 12000 kilometrů po vlastní ose a dalších asi 3500 kilometrů vlakem…“


Slovinské alpy – magický víkend vysoko v horách

http://www.outdoorfilmy.cz/filmy/slovinske-alpy-magickej-vikend-vysoko-v-horach/

Magický víkend na staré chatě vysoko v horách, daleko od civilizace bez elektrickýho proudu, je snem mnoha z nás. Koukněte na video a možná se právě slovinsko stane cílem pro vaše letní dobrodružství.

Záblesky Altaje

http://www.outdoorfilmy.cz/filmy/zablesky-altaje/

Tři kamarádi z dětství se vydali za dobrodružstvím, kombinující mtb a packrafting. Cestovali do jednoho z nejodlehlejších a řídce obydlených míst na světě v západní části Mongolska, kde na ne čekalo dvanáct dní v divočině, jízda přes vysoké průsmyky s veškerým vybavením, splav divokých řek, pití kvašeného kobylího mléka a boj se živly.

Hlavním cílem jejich cesty byl přechod mongolské části Altaje, oblasti vzdálených a zaledněných štítů s divokými řekami. Jedinými obyvateli jsou Kazašští nomádi, poslední lidé na zemi, kteří pokračují v tradici lovu s orlem skalním.

Zlom vaz!

http://www.outdoorfilmy.cz/filmy/zlom-vaz/

Dokumentární film o handbikové cestě vozíčkáře Jirky a jeho parťáků Matese a Pavla. Se třemi koly na ruční pohon vyrazili kluci na pět týdnů do Maroka. Všechno táhli vlastníma rukama, spali ve stanu, vařili na ohni, nemyli se. Když mysleli, že to nejhorší už je za nimi, tak začalo sněžit a sněžilo tolik, že zavřeli cestu, kterou chtěli jet. Jestli neumrzli a stihli letadlo, uvidíš ve filmu ZLOM VAZ!

Na drezíně do Jižní Afriky

http://www.outdoorfilmy.cz/filmy/na-drezine-do-jizni-afriky/

Znáte travel punk? Jeho základním kamenem je myšlenka, že člověk na cestách nepotřebuje peníze, vybavení, ani jídlo nebo vodu. Člověk potřebuje jen nápad a odvahu jej zrealizovat, podobně jako Petr Jan Juračka. Koukněte na film a zjistěte o čem travel punk je.

Určitě si nenechte ujít i dva zajímavé filmy, které byly na web přidány až koncem prosince. Pořádnou expedici 6-ti členného North Face a National Geographic týmu v neprobádaných horách Barmy sledujte ve filmu Na samé dno. Čeká vás příběh plný emocí o partě dobrodruhů, kteří se rozhodli, že vystoupí na nejvyšší horu v Barmě – 5881 metrů vysoký Hkakabo Razi.

Vypni sluchadla – I se sluchovým postižením lze cestovat. Přesvědčí vás o tom Honza, jehož cesta z Argentiny až na Aljašku převážně stopem a hodně chození po horách trvala 18 měsíců.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: