Vychytávka na feraty: česká aplikace Alpský vůdce tě provede po 900 via ferratách

Vychytávka na feraty: česká aplikace Alpský vůdce tě provede po 900 via ferratách

Alpský vůdce – největší český portál o evropských via ferratách přináší první českou aplikaci! Databáze čítá více než 900 ferrat v Česku, Rakousku, Itálii a dalších zemích Evropy.

Že Češi nemají jen zlaté ručičky, ale i nápady, ukazuje projekt trojice nadšenců, Jakuba, Dana a Nika, kteří stojí za aplikací Alpský vůdce. Díky mravenčí práci se jim podařilo shromáždit devět stovek popisů ferat v Česku, Alpách i jinde po Evropě. Vše přehledně zobrazeno v mapě s možností pokročilého filtrování. Podrobné popisy ferrat obsahují topo, hodnocení a fotky od ostatních uživatelů.

V aplikaci je navíc možné vést si svůj feratový deníček: dá se vytvořit vlastní profil, hodnotit a ukládat ferraty, které jste vylezli nebo které teprve vylézt chcete. Můžete komunikovat s ostatními lezci a mnohé další funkce!

Podívali jsme se celému projektu pod pokličku:

Jak dlouho už projekt běží?

Projekt běží třetí sezónu, příprava ale probíhala už dva roky předtím, kdy jsme museli na web nahrát ferraty s popisky, vymyslet design a koncept webu alpskyvudce.cz a podobné věci. Je za tím už poměrně dost práce.

Kdo se podílel na tvorbě aplikace a popisů ferat?

Za projektem stojí 3 kluci. Jakub a Dan přišli s myšlenkou, že tu ještě nic podobného nebylo, a hledali někoho, kdo by jim to pomohl zrealizovat. V tu chvíli se k nim připojil Nik, který má na starosti technickou stránku (web a aplikaci). Popisy ferrat dávali dohromady Dan s Jakubem, čerpali jak z vlastních zkušeností, tak samozřejmě z dostupných zdrojů na internetu. Nicméně portál byl od začátku koncipován jako komunitní záležitost, takže ferraty mohou přidávat i sami uživatelé. K dnešnímu dni jich přidali už bezmála 400. Tím objem databáze výrazně vzrostl.

Jaká vylepšení a vize do budoucna máte v plánu?

V plánu je aplikace pro iOS, úplně nový web s novými funkcemi, který bude rychlejší a uživatelsky přívětivější. Zároveň se soustředíme i na rozšiřování za hranice, kde nám opět komunitně pomáhají s překlady uživatelé. Aplikace už je dnes v pěti jazycích, kromě češtiny a angličtiny ještě v polštině, němčině a slovinštině.

Máte něco společného s horskými vůdci (podle názvu aplikace), nebo je tenhle projekt spíš koníček?

S horskými vůdci nás spojuje pouze chuť trávit volný čas v horách a přírodě. Jinak chodíme všichni normálně do práce 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: