Prvotřídní české péřové spacáky s nanotechnologií: Proč si vybrat spacák KWAK?

Prvotřídní české péřové spacáky s nanotechnologií: Proč si vybrat spacák KWAK?

Čeká vás výběr spacáku a zároveň fandíte českým výrobcům? Pak byste měli znát značku Outdoor KWAK, která díky svému dlouholetému know-how dodává na trh kvalitní péřové spací pytle šité v Česku. V čem tahle česká značka vyniká?

Unikátní nanotechnologie

Liberecká firma KWAK je jediným výrobcem na světě, který šije spacáky s unikátní nanomembránou. Díky spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a svitavskou firmou Nanomembrane tak mají spacáky KWAK špičkové parametry nejen nepromokavosti, ale také paropropustnosti. To znamená, že nanomembrána zamezuje jak průniku vody dovnitř, tak zároveň nebrání odpařování páry pryč ze spacáku, a spacák se tak v průběhu noci nezapařuje. Spacáky KWAK mají patentovaný poměr vodního sloupce a paropropustnosti 40/10 tisícům (přesněji paropropustnost 40 000 g/m2/24hod., Ret 3 Pa.m2.W-1, vodní sloupec 10 000 mm, prodyšnost 0.129 mm.s-1 0.025 cfm), což je nejvyšší hodnota poměru, kterou lze v současnosti dosáhnout.

Svrchní materiál spacáku navíc chrání hydrofobní úprava DWR – Flourkarbon C6 (PFC-free) s lotosovým efektem – navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti.

Výroba na míru

Firma KWAK není zastáncem velké sériové výroby, naopak nabízí spacáky podle individuálních potřeb každého zákazníka. Díky víc než třicetiletému know-how dokáží přizpůsobit střih a další parametry spacáku na míru tělesným dispozicím a teplotním preferencím jednotlivce. Kwak nabízí čtyři základní modely spacáků: letní Rosnička, třísezonní Kuňka, zimní Skokan a Ropucha do silných mrazů. Všechny čtyři modely se vyrábějí v různých délkách tak, aby seděly každému (pro postavy do 170, 185 a 200 cm). Třísezónní spacák Kuňka nabízí KWAK i v dětské verzi (v délce pro postavu do 110, 130 a 150 cm). Dál je možné si zvolit různé barevné kombinace, umístění zipu a případně přidat peří pro zateplení nohou či jiných partií. Každý tak může mít spacák přesně podle svých představ.

Kvalitní náplň z prachového peří

KWAK vyrábí péřové spacáky plněné prvotřídním husím prachovým peřím od českého dodavatele. Peří je známé jako jeden z nejlepších izolantů, jeho kvalita se však v péřových výrobcích různí. KWAK používá nejkvalitnější peří s poměrem prachového peří 90/10 – 95/5, což odpovídá plnivosti 650-850 cuin. Jedná se o peří s nejlepším poměrem kvality, životnosti a ceny.

Přečti si rozhovor se spolumajitelem firmy KWAK Davidem Pařízkem o tom, jak vybrat kvalitní péřový spacák. Dozvíš se mimo jiné: Proč neplatí, čím vyšší cuin, tím lepší péřový spacák? Proč je teplotní určení pouze orientační údaj? Jak to, že v husím peří může být až 30 % kachního? A je dobré péřák prát, anebo ne?

České spacáky Kwak jsou plněny českým husím prachovým peřím.
České spacáky Kwak jsou plněny českým husím prachovým peřím.

Propracovaný střih a konstrukce

Kvalitní provedení a konstrukční vlastnosti výrazně ovlivňují funkčnost finálního výrobku. Outdoor KWAK se zaměřuje na funkčnost do posledního detailu i za cenu vyšších výrobních nákladů. Konstrukční vychytávky spacáků KWAK:

  • Využívají komory typu Z, které mají lepší tepelný odpor a lépe brání úniku tepla skrz švy. U některých výrobků např. u Underquiltu do hamaky se ale víc hodí komory jiného typu  či jejich kombinace na různých místech (ve tvaru Z, V, X).
  • Minimalizují počty tzv. studených švů – tedy míst, kde je spojena vnější a vnitřní tkanina prošitím, což vede k větším únikům tepla. 
  • Nepříjemným únikům tepla brání 3D límec kolem krku nebo zip podložený légou (vnitřní i s možností vnější).
  • Hlavu chrání anatomicky tvarovaná kapuce.
  • Speciálně zesílené dno (KWAK Termovložka) poskytuje dodatečnou izolaci nohám (patová část), které se hůře prokrvují a nejčastěji trpí zimou.

Prvotřídní materiály

KWAK si dává záležet na výběru co nejkvalitnějších materiálů s ideálním poměrem odolnosti, životnosti a hmotnosti. Samozřejmostí jsou materiály s RipStop úpravou, které lépe odolají protržení. Řada komponentů pochází od lokálních českých firem, např.: vodoodpudivé nitě od česko-německé firmy Amman, zipy s DWR úpravou z Děčína, brzdičky z extra odolného plastu z Jablonce nad Nisou, šňůrky z Hrádku nad Nisou atd.  

KWAK: Tvoříme sny

Liberecká firma OutdoorKWAK se specializuje na výrobu spacáků, oblečení a doplňků z peří. Podle motta „Tvoříme sny“ nabízí zákazníkům jak splnění jejich snu o kvalitní spacím pytli, tak sladké sny během mnoha nocí v teple spacáku.

Nabízí také servis v podobě praní, doplnění peří či oprav.

Nabídku spacáků KWAK najdeš na webu www.outdoorkwak.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: