Postřehy z “Letního trhu” – opět aktualizováno!

Postřehy z “Letního trhu” – opět aktualizováno!

Již potřetí Vám přinášíme aktuální zprávy z letošního Outdoor Retailer Summer Market 2002 konaného v Salt Lake City, USA. Veletrh přilákal v druhém srpnovém týdnu do Salt Lake City outdoorové profesionály z celého světa. Tato výstava je největší světovou specializovanou přehlídkou outdoorového vybavení … (aktualizovaný článek z 16.8.2002)

Velbloudí hrby

Hydratační systémy jsou jedněmi z nejpopulárnějších pomůcek pro outdoorové sporty. V USA nyní zřejmě prožívají období největšího rozkvětu a vedoucí značka Camelbak, známá dobře I u nás, získává stále větší počet konkurentů. Nové i zavedené firmy se předhánějí v inovacích a vylepšeních, která zjednodušují a zpříjemňují použití picích vaků. Největší pozornost je věnována ventilku – nejsložitější a nejnamáhanější součásti hydratačního systému. Camelbak sice nedávno inovoval ventilek i vlastní vak, aby usnadnil jeho plnění a údržbu, přesto se objevilo mnoho nových výrobců, kteří se snaží zákazníka přesvědčit, že jejich systém je mnohem dokonalejší. Jedním z vyzyvatelů je značka Ultimate Direction s děleným vakem a zdvojeným ventilkem Double Shot – ten se od ventilku standardně používaného Camelbakem liší v zásadě jen tím, ze má dvě štěrbiny místo jedné a umožňuje tak rychlejší průtok nápoje. Značky Platypus a Hydrapak zase používají ventilky s tuhým jádrem, které se zdají být o něco odolnější. Firma Kelty ve spolupráci s izraelskou společností Source Vagabond na veletrhu představila také svůj nový systém, který používá neporézní materiál a jeho údržba by proto měla být snažší než u PU materiálů používaných většinou firem. Hydratační systémy se také začínají objevovat nejen v batozích a ledvinkách pro běžce a cyklisty, ale také například v aktovkách a batůžcích do města.

Outdoorová elektronika

Orientace, komunikace, měření nadmořské výšky, teploty, času nebo vzdálenosti, to vše je součástí života outdoorových sportovců. Elektronické přístroje potřebují nezávislý a vytrvalý zdroj energie. Firma Motorola, známá outdoorovým nadšencům především díky krátkodosahovým vysílačkám Talkabout letos představila praktickou ruční nabíječku. Kompaktní akumulátor s názvem Free Charge lze totiž dobíjet nejen ze sítě, ale v případě potřeby také lidskou silou. Při použití příslušného adaptéru (který je třeba dokoupit samostatně) lze tak mít vždy s sebou záložní baterii a nabíječku pro přenosnou elektroniku, kterou jsou v první řadě jistě mobilní telefony nebo již zmíněné vysílačky. Základní jednotka akumulátoru se standardně dodává jako svítilna. Obdobný výrobek nabízí nyní také firma Coleman (jádro, stejně jako pro Motorolu dodává firma FreePlay) a to buď v podobě svítilny nebo malého rádia na ruční pohon.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: