Pojištění do hor a na cestování? Je levné a drahé zároveň

Pojištění do hor a na cestování? Je levné a drahé zároveň

Drahé ve chvíli, kdy si ho zřizujete, levné když ho uplatňujete. Jinak řečeno na den se pojistíte za pár pětek, ale ošetření zlomeniny, kterou si přivodíte v horách, vás i s transportem může vyjít až na stovky tisíc. Jak se v té pojišťovací džungli vyznat?

Na internetu naleznete možnost srovnání nabídek různých pojišťoven. Srovnávače nejenže jsou průvodcem ve světě cestovního pojištění, ale také vám šetří čas, protože si jeho prostřednictvím můžete pojistku vyřídit z pohodlí domova.  A to se hodí především v posledních hektických dnech před odjezdem, přesto věnujte pozornost základním bodům pojištění, aby jste pak v případě problému nezjistili, že bohužel spadáte do některé z mnoha výjimek.

Stěžejní body cestovního pojištění, pozor na ně!

Destinace

Je potřeba si uvědomit, že v pojistce může hrát roli také to, kde se budete při cestě pohybovat. Většinou se cestovní pojištění dělí na „Evropu“ a „Svět“.

Doba pobytu v zahraničí

Spočítejte si, kolik dní v roce se nacházíte v zahraničí. Možná, že vás vyjde výhodněji zaplatit si celoroční pojištění, než třikrát platit týdenní pojištění a k tomu třeba stejnou porci prodloužených víkendů v Alpách, či na skalách.

Účel cesty (pracovní nebo turistický)

Tento bod je v cestovním pojištění velmi důležitý. Pokud byste v zahraničí vykonávali práci, tak se na vás turistické a sportovní pojištění vůbec nevztahuje.

Typ sportu (rizikové sporty)

To je noční můra všech aktivních cestovatelů, především těch, kteří jsou vyznavači outdoorových sportů. Důvodů je hned několik a základ mají v „rizikovosti“ a dělení s tím spjatým. Mnoho sportů automaticky spadá do cestovní pojistky, ale stejné množství je i těch, za které si musíte připlatit a v některých případech nepomohou ani peníze.

Například horolezectví nebo bojové sporty bývají u některých pojišťoven nepojistné. Další kapitolou jsou sporty, u kterých byste asi nečekali nějaký háček, ale on tam bohužel je. Mezi takové patří například lyžování a plážové adrenalinové sporty. Ty jsou považovány za rizikové, a proto spadají do „extra skupiny“, za kterou musíte připlatit.

Kapitolou samo o sobě je vysokohorská turistika, jejíž pojištění bývá často spjato s nadmořskou výškou, respektive pojišťuje se jen do určité výšky. Jiné pojišťovny třeba vůbec nepojišťují ferátové výstupy.

CO POJIŠŤOVNY ŘADÍ MEZI EXTRÉMNÍ SPORTY

automotosport; bungee jumping; canyoning; cyklokros a jiné sjíždění náročných terénů na kole; jízda na koni; kanoistika a jiné sjíždění divokých řek; letecké motorové sporty; lety na rogalu; lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách; parasailing; potápění s dýchacím přístrojem; rafting; seskok padákem; speleologie; surfing a windsurfing na moři; vodní motorové sporty; vysokohorská turistika (rozumí se pohyb v horském terénu do výšky 4.000 m. n. m., kde se realizují výstupy na vrchol nejjednoduššími cestami do obtížnosti 2 klasifikace UIAA nebo po předem zajištených cestách – Via Ferrata Kletternsteige a kde se vystačí pouze s těmito pomůckami: přilba, sedací úvaz, jištění určené pro Via Ferraty; v ledovcových horách mačky, cepín, 30m lano); závěsné létání a jiné obdobné nebezpečné sporty.

Další „zapeklité kolonky“ k zaškrtnutí

Dnes už se dá pojistit kde co. Takže výjimkou, téměř u všech pojišťoven, není nabídka připojištění za ztrátu zavazadla, trvalé následky, asistenční službu, krádež, smrt úrazem, odpovědnost za škodu, zrušení či přerušení pobytu. Možností je opravdu mnoho.

SrovnejTo.cz

V dnešní době už nemusíte před odjezdem ztrácet čas návštěvou některé z poboček pojišťoven, ale stačí zařídit si cestovní pojištění online na www.srovnejto.cz. Celý proces vám zabere pouze několik minut, je to úkon velmi jednoduchý a zvládne ho skutečně každý a nakonec tak pořídíte cestovní pojištění za rozumnou cenu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: