Největší pecky z veletrhu ISPO 2020

Největší pecky z veletrhu ISPO 2020

Co nejvíce zaujalo redakci Světa outdooru na největším sportovním veletrhu světa ISPO 2020? Projděte si s námi jednotlivé značky podle abecedy a dozvíte se na co se můžete těšit na pultech nejen outdoorových už nyní nebo až v příští sezóně.

Abecední seznam značek z veletrhu ISPO 2020

ABS

Úplná revoluce v zavedené značce. Tady se změnilo úplně všechno. Logo, design, ale i koncept. Všechno je jinak a z fotografií posuďte sami, že staré ABS už není. Je nové a prý má velké plány. Necháme se rádi překvapit. Dokonce představili i oblečení na freeride a lavinovou lopatu se sondou A.SSURE, které do sebe pasují. Batohy A.Cross a A.Light.

ISPO 2020 - ABS
ISPO 2020 – ABS

Aku

Boty Minima. Opět sympatický důraz na ekologii a šetrnou výrobu. Úsilí této značky přineslo ovoce a AKU si odneslo ISPO GOLD AWARD 2020 za boty, které jsou kompletně vyrobeny z recyklovaných materiálů a kůže je zpracovávána bez škodlivých chemických látek. Dostupné budou od srpna 2020 a odhadovaná cena cca 260 Euro.

ISPO 2020 - AKU
ISPO 2020 – AKU

Black Diamond

Na stánku se zastavil Adam Ondra a zúčastnil se autogramiády.  Z jeho pobytu v Mnichově vznikl i tento zajímavý rozhovor ohledně posunu v lezení a možnosti přelezení obtížnosti 10a. Noviny na stánku BD: ultralehké nesmeky, nová série karbonových holí Distance, nové designy lyží, nová kolekce rukavic a zaujal nás i „vestobatoh“ Cirque 22.

ISPO 2020 - Black Diamond
ISPO 2020 – Black Diamond

Buff

Hezká a ucelená kolekce Merino Wool Fleece nás zaujala na první pohled. Gramáž materiálu je 315 g/m2. 100% merino wool. 100% láska k přírodě. 100% Barcelona. Vyrobeno v Barceloně! A moc zajímavě vypadala multifunkční kukla vyrobena z materiálu ThermoNet®, který kombinuje BUFF® vlákno a vlastnosti materiálu Primaloft®.

ISPO 2020 - Buff
ISPO 2020 – Buff

CAMP

Kromě získání ocenění ISPO Award Gold Winner 2020 za ultralehký cepín pro závodníky CAMP Corsa Race, který váží pouhých 185 g, nás zaujal těžší cepín cepín Corsa Alpine. Dále nové skialpinistické rukavice, nové ledovcové šrouby (CASSIN) a mačky. Modulární ocelové mačky, které se dají nastavit na všechny možné typy obuvi.

ISPO 2020 - CAMP
ISPO 2020 – CAMP

CEP

Německá značka sportovního kompresního oblečení CEP letos na ISPO nevystavovala. To však rozhodně neznamená, že nemá v nadcházející sezóně žádné novinky. V rukávu má jen pro kolekci jaro/léto 2020 přes 20 novinek v podobě nových i redesignovaných produktů. Za všechny z nich můžeme zmínit např. novou běžeckou ponožkovou řadu ULTRALIGHT s obsahem karbonových vláken (technologie SMART CARBON). Novinka bude ve všech pěti délkách ponožkových produktů CEP uvedena na český a slovenský trh v druhé polovině března 2020.

CEP
CEP

Climbing Technology

Italský výrobce toho letos nepředstavil takřka nic nového. Nejvíce zaujaly asi sladěné sedáky s expreskami a použitá technologie Hoodwire na karabinách.

ISPO 2020 - Climbing Technology
ISPO 2020 – Climbing Technology

CRAFT

Kromě široké kolekce oblečení první a druhé vrstvy a stále se rozšiřující řady běžeckých bot, kde mimo jiné získali ISPO Award 2020 pro Craft OCR X CTM – botu, která byly vyvinuta ve spolupráci s těmi nejlepšími závodníky na tratích SPARTAN, rozšiřují nabídku oblečení třetí vrstvy. Pro letošní rok připravili kolekci, kterou nazývají Outerwear a kromě mnoha zateplených modelů jsme v ní objevili i membránové bundy.

ISPO 2020 - CRAFT
ISPO 2020 – CRAFT

Deuter

Tahle německá značka se zaměřila na promo jediného batohu. Stálice v nabídce. Nebyl to GUIDE, ale Freerider. Ten je kompletně přepracován. Takže Freerider Lite je nejmenší z nich. Přesto odolný a to i za použití lehké tkaniny. Freerider a Freerider Pro je určen pro drsné nasazení a zůstaly na něm vychytávky jako zadní vstup. Lavinová výbava je uložena extra. Avšak batoh Freerider Pro nabízí navíc rolovací uzávěr a můžete tak zvětšit jeho objem až o 10 litrů. Celá kolekce bude dostupná v následujících modelech: Freerider Lite 18 SL, 20. Freerider 28 SL a 30. Freerider Pro 32+ SL a 34+.

ISPO 2020 - Deuter
ISPO 2020 – Deuter

Devold® of Norway

Největší důraz je samozřejmě kladen na přírodní původ merino vlákna, maximální funkčnost a kvalitu neboli fakt, že Devold je „MADE IN EUROPE“. Kromě vlákna, které je získáváno z chráněných chovů v Austrálii, Novém Zélandu a v Argentíně. Konkrétně nás zaujala běžecká kolekce a produkty Tuvegga Sport Air a Expedition Baselayer.

ISPO 2020 - Devold
ISPO 2020 – Devold

Dynafit

Všechny vyrobená vázání od sezóny 2019 – 2020 budou nabízet celoživotní záruku tzv. lifetime warranty jako důkaz kvality produkce značky Dynafit. Za lyže Dynafit Blacklight (74 a 80 mm pod patou) získala značky Dynafit i ocenění ISPO Award Gold Winner 2020, viz článek o oceněních.

ISPO 2020 - Salewa
ISPO 2020 – Dynafit

Gregory

Nejvíce nás zaujal skialpinistický batoh TARGHEE FASTTRACK 35, který díky systému FastTrack zvládá zafixovat lyže na batoh bez nutnosti jej sundávat ze zad. Také získal ocenění ISPO Award Gold Winner 2020, viz článek o oceněných produktech.

ISPO 2020 - Gregory
ISPO 2020 – Gregory

Hanwag

Zateplený model BANKS a boty vyrobené z odolné jačí kůže. A hodně se nám líbily modely pro lezení via ferrat.

ISPO 2020 - Hanwag
ISPO 2020 – Hanwag

K2 a BCA

Moc hezky vypadají nové sjezdové lyže pod heslem: If you´re not fast, you´are last! Lyže od první ranní pisty do posledního oblouku, když už vás vyhání snow patrola. Lyže se jmenují Distruption MTI, Distruption STI, Distruption MTI ALLIANCE, Distruption SC ALLIANCE. Cenu značka K2 získala za lyžáky K2 Skis Mindbender Team JR. Víc v článku oceněné produkty ISPO Award 2020). Na stánku BCA nás zaujala přepracovaná kolekce lyžařských holí, vyhledávač Tracker 4, nové vysílačky a stoupací pásy BCA. A samozřejmě úplně nová kolekce skialpových lyží WAYBACK.

ISPO 2020 - K2
ISPO 2020 – K2

Související články

České značky na veletrhu ISPO 2020
Nejlepší oceněné outdoorové výrobky ISPO AWARD 2020
Nejlepší oceněné výrobky v dalších kategoriích ISPO AWARD 2020

LEKI

Leki promovalo na stánku, kde prim hraje hůlka na všechny podoby především nový systém Trigger 3D – Clickstarter 220° – Trigger Machanism. Leki posunulo osvědčený systém na další úroveň. A to tak, že zvyšila rozsah vypínání systému Trigger tak, aby vyhazoval poutko či rukavici i ve větším rozsahu úhlů. Dobrá zpráva – tento systém je kompatibilní s dosavadním systémem Trigger S (rukavice i poutka).

ISPO 2020 - Leki
ISPO 2020 – Leki

LOWA

Jak sám říká CEO značky LOWA Alexander Nicolai: „Zákazníci stojí před stojany se zbožím a chtějí něco, co se hodí do počasí a ročního období, které není. Proto přemýšlíme a vyvíjíme obuv, která je určena do slunečných dní, ale i na opravdové zimní dobrodružství s ledem a sněhem.“ Co tedy Svět outdooru zaujalo?
Klasické „tibetky“, ale v úpravě SUPERWARM GTX a to i ve verzi pro dámy. Designově povedená obuv Molveno II GTX a Bosco GTX. Pro dámy zimní vysoké kozačky s bočním zipem pro snadnější vstup Barina III GTXWs. Dětské zimní boty pro děti Couloir GTX Junior, Rufus GTX, a pro holčičky hezké zimní boty Emma GTX.

ISPO 2020 - Lowa
ISPO 2020 – Lowa

Lowa Alpine

Hezká a ucelená kolekce batohů a cestovních zavazadel všech možných litráží. Nejvíce nás zaujaly tyto produkty: Revolt Ski Pack, daypack Edge 22 a cestovní batoh a zavazadlo v jednom Escape Tour 60:70. Revolt je kompaktní skialpinistický batoh s nosným systémem TriFlex™ o objemech 25 a 35 litrů. Edge je přepracovaný populární daypack s nosným systémem Air Contour™. Escape je zavazadlo či batoh pro všechny nadšené cestovatele. Během chvíle z batohu uděláte kompaktní zavazadlo, které se nemusíte bát odbavit a nechat ho přepravovat letecky.  A navíc jeho součástí je odnímatelný cestovní batůžek o objemu 15 litrů.

ISPO 2020 - Lowe Alpine
ISPO 2020 – Lowe Alpine

Mammut

Velkolepá prezentace. Trochu až kosmologická. Za horolezecké boty Taiss Pro High GTX získal Mammut ocenění ISPO Award Gold Winner 2020. Zajímavě vypadalo v podstatě všechno. Od sedáku s držáky na cepíny, přes batohy až k oblečení.

ISPO 2020 - Mammut
ISPO 2020 – Mammut

Marmot

Tak ten představil osvědčenou technologii, jak vás udržet v teple. WarmCube 3D technologii rozšířil i na bundy a na spacáky. Zaujala nás bunda WarmCube™ Featherless Hoody, která pro izolaci používá uzavřenou izolaci v „kostičkách“, které ji drží na místě. Takže v kombinaci s recyklovaným peřím ve kvalitě 700 cuin, které je směrem k tělu a na vnější straně Primaloft® Silver HiLoft = 3M® Featherless materiál. Svrchní materiál je taktéž recyklovaný. Jedná se o Pertex® Quantum Ripstop. Dalším zajímavým kouskem byl první lyžařská bunda s technologií WarmCube™ – WarmCube™ Kaprun Jacket se svrchním materiálem, který si Marmot vyvinul – MemBrain® 20/20. Hezká byla i kolekce Smokes Run Jacket & Bib.

ISPO 2020 - Marmot
ISPO 2020 – Marmot

MSR

Nové sněžnice MSR Lightning Ascent s novým vázáním Paragon Binding. První sněžnice na světě s „jednopopruhovým“ stahováním. Fixace se snadno přizpůsobí jakékoliv obuvi. Odolná a hlavně nemrznoucí fixace vaší nohy do sněžnice. Moc se nám líbil jednopduch přístřešek MSR Front Range, který pojme až 4 nocležníky a poskytuje výšku až 162 cm. Nová je i karimatka Therma-a-Rest NeoAir Topo Luxe je „nejtustší“ karimatka z kategorie NeoAir. Technologie Triangular Core Matrix vytváří pohodlené ležení a minimalizuej tepelné ztráty. Tepelný odpor je na úrovni 3.7.

ISPO 2020 - MSR
ISPO 2020 – MSR

ORTOVOX

Tak tahle značka už slaví 40 let svého působení. Co přenesla k tomuto kulatému jubileu? Mikinu v retro stylu vyrobenou z 100% Ortovox Wool Promise – certifikované merino vlny TERRY HOODY. Dále nás zaujaly skialpový Berrino Jacket a kalhoty, vyrobeny z PFC-free strečového materiálu. A na závěr oceněný batoh ISPO Award 2020 – Haute Route 40.

ISPO 2020 - Ortovox
ISPO 2020 – Ortovox

Osprey

Americká značka představila svůj první lavinový batoh. Dva modely Soelden a Sopris Pro. Nafukování vaku se děje ventilátorem a akumulátorem. Přepracována byla i řada „daypacků“ v retro stylu.

ISPO 2020 - Osprey
ISPO 2020 – Osprey

Pieps

Kompletně předělány byly sondy včetně elektronických verzí iProbe. Té bylo přidáno propojení pomocí Bluetooth® a tím pádem možnost aktualizací a zapojení do tréninkových modulů v rámci aplikace Pieps. Pieps si začal zakládat na závodnické sérii a vytvořil tak lehký SET RACE a SET RACE-PRO. Pieps MICRO BT sensor byl doplněn o variantu MICRO BT button.

ISPO 2020 - Pieps
ISPO 2020 – Pieps

POC

Base Armor – Lyžařské funkční prádlo, které má navíc i ochrannou funkci jako brnění. A je vyrobeno s příměsí Dyneema vlákna. Jinak si zachovává vlastnosti funkčního prádla. POC Cornea Solar Switch – Chytré lyžařské brýle, které reagují na světelné podmínky v mžiku oka. Jak je to možné? Toto ztmavování nebo zesvětlování je poháněno sluneční energií, která napájí tekuté krystaly. POC Loft Parka je dlouhý kabát na postávání na svahu a čekání na start. Super materiály a extra velké kapsy s dlouhými táhly na zipech kvůli manipulaci v rukavicích.

ISPO 2020 - POC
ISPO 2020 – POC

Rab

Veliký důraz na novinky na stánku Rabu byl kladen především na novou lyžařskou kolekci, která má svoji domovinu na skotské vysočině, kde panuje velmi drsné počasí nebo spíše nečasí a na to by měla být připravena kolekce KHROMA, která mimo jiné obsahuje Khroma GTX Bib vysoké kalhoty s prodlouženým pasem a odolnou bundu Khroma GTX JACKET, dále Krhroma Kinetic Jacket ze „soft“ hardshellu, který firma Rab nazývá Proflex™ a Khroma Kinetic Pants. Dále nás zaujaly propracovaná zateplovací bundy Nebula pro Jacket a přepracovaná klasická zateplovačka z recyklovaného peří – Microlight Jakcet.

ISPO 2020 - Rab
ISPO 2020 – Rab

SALEWA

Škoda, že Salewa se na veletrhu ISPO prezentuj epouze uzavřeným stánkem, který je primárně určen pro ochodníky. Takže kromě oceněných bot Mountain Trainer 2 Winter GTX, které získaly ISPO Gold Award 2020 jsme koutkem oka zahlédli novou kolekci spodního prádla, které od podzimu 2020 bude využívat „tajemné“ vlastnosti přírodních minerálů. Nechejme se překvapit. Prý se tahle technologie má objevit i v oblečení všech vrstev, ve spacácích a dokonce i v obuvi!

ISPO 2020 - Salewa
ISPO 202ISPO 2020 – ISPO 2020 – Salewa

Scarpa

Italský hřebec předvedl novou a přepracovanou skialpovou botu F1 LT. Rychle a lehce do kopce a prý i vemi dobře ze svahu dolů. Skelet je vyroben z Carbon Grilamid LFT® a 3D Lamda rámu tak, aby se všechna síla přenášela přes botu do lyže. Na zatahování je použita i technologie Boa® Fit System.

ISPO 2020 - Scarpa
ISPO 2020 – Scarpa

Vaude

Ekologie na jedničku. Snaha vyrábět zodpovědně a ekologicky. Tenhle režim německá značka už drží dlouho a vypadá to, že předběhla konkurenty, kteří s ekologií koketují až v poslední době. CO je tedy nového a co nás zaujalo? Back Bowl Series neboli „EARN YOUR TURNS“ – ECOnscious Freetouring. Tak tahle kolekce je určena pro všechny lyžaře. Kteří si chtějí užít svoje oblouky v prašanu opravdu férově. Střih pro lyžování ve volném terénu s pocitem svobody a vědomím, že je tato séŕie vyrobena s PFC-free DWR technologií. VAUDE představilo i batoh, který měl a možnost redakce Světa outdooru testovat s velkým předstihem – dámský skitouringový batoh Larice 16 ve verzi Larice 18. Dále nás zaujala mikina, která je vyrobena kompletně ze dřeva. Takže jen doufáme, že vás během výpravy do lesa nenapadne kůrovec nebo si nezadřete třísku.

ISPO 2020 - Vaude
ISPO 2020 – Vaude

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: