O AWARDS z veletrhu ISPO 2020 – outdoorová kategorie

O AWARDS z veletrhu ISPO 2020 – outdoorová kategorie

Oceněné produkty na mezinárodním veletrhu se sportovním zbožím ISPO 2020 v německém Mnichově podle redakce Světa outdooru.

Přinášíme vám naše další postřehy a novinky z veletrhu ISPO 2020. V tomto článku vám představíme a hlavně okomentujeme  produkty oceněné ISPO AWARD. Důraz v našem výběru jsme kladli na vybavení do přírody a na outdoorové aktivity – kategorie OUTDOOR.

Produkt produktů neboli Product of the Year

ISPO Award 2020 Product of the Year

Mezi zlatými držiteli ocenění Gold Winners v každém segmentu je ten nejhustší produkt ještě navíc oceněn jako „Product of the Year“. A letos tento titul získala značka THE NORTH FACE se svou fialovou péřovkou respektive zateplovacím setem SUMMIT L3 50/50 DOWN HOODIE, který je určen do extrémních podmínek. Jedná se o propracovaný kousek oblečení, který umí regulovat vaši teplotu a k tomu používá jednak peří 1000 cuin, reflexní pruhy, uložení peří ve speciálních válcích a ventilační otvory. Dostupné od dubna 2020 a odhadovaná cenovka je cca 1200 Euro.

Verdikt poroty:

„The 50-50 down brings state of the art innovation from The North Face. This superlight 1000 PRO filled mid layer will change our view on down insulation. Next generation gear.“

Verdikt Světa outdooru:

Fialová je dobrá, teplá, ale drahá.


ProteGear – A*LIVE SmartSafety Tool

Dalším produktem, který získal ocenění „Product of the Year“ je ProteGear – A*LIVE SmartSafety Tool, který zajišťuje a hlídá vaše bezpečí v divočině a to dokonce i v případě velikého zrychlení (indikace pádu) nebo při ztrátě směru či cesty. Propojitelné s vašim telefonem. Jedná se vlastně o satelitní hotspot pro váš mobil. Dostupné od ledna 2020 a odhadovaná cena je 498 Euro + datový tarif.

Verdikt poroty:

„A versitale safety system for outdoor activities. The device is able to detect impacts over 1G and will alarm emergency services shortening response time. Works with ABS airbags.“

Verdikt Světa outdooru:

Jaký má datový tarif váš operátor v Grónsku?

Mrkni na videokomentáře k ISPO Awards 2020

Video komentář produktů, které získaly ocenění v různých kategoriích a které nás buď zaujaly nebo pobavily. Které a proč se dozvíte v tomto „zvukoobrazovém“ příspěvku redakce Světa outdooru.

Zlaté produkty neboli držitelé Gold Winner OUTDOOR

ISPO Award 2020 Gold Winner

AKU Minima

Opět sympatický důraz na ekologii a šetrnou výrobu. Úsilí této značky přineslo ovoce a AKU si odneslo ISPO AWARD za boty, které jsou kompletně vyrobeny z recyklovaných materiálů a kůže je zpracovávána bez škodlivých chemických látek.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 260 Euro

CAMP Corsa Race

Extrémně lehký cepín. Vše je podřízeno minimální hmotnosti. I topůrko je perforované. Jednak kvůli váze, ale i kvůli lepšímu úchopu. A v délce 50 cm splňuje požadavky International Ski Mountaineering Federation (ISMF) pro skialpové závody

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 85 Euro

Icebreaker Nature Dye 200 Oasis Long Sleeve Crewe

Základní vrstva, která je šetrná k přírodě a ke spotřebě vody a kromě toho samozřejmě funguje jako jiná Merino trika – nesmrdí a hřejí i mokrá. Toto triko ještě navíc chrání i proti větru. Takže? Je vyrobeno ze 100% přírodního Merina a obarvené je pouze rostlinnými barvivy. Taktéž je extrémně nízká spotřeba vody pro tento proces. Jako motiv na triku je použitý motiv grónského ledovce.  

Dostupné od: října 2020
Odhadovaná cena: 109 Euro

Klättermusen Farbaute Jacket

Ekologická péřovka, která je vyrobena kompletně z organických materiálů. Je hřejivá, odolná, ale navíc i šetrná k přírodě. Organická bavlna, švýcarská vlna, husí peří = hřejivý pocit. 

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 700 Euro

Klättermusen Alpine Backpack Höner

Horolezecký ruksak, který je vyrobený kompletně z recyklovaných materiálů. Základem je tkanina 100% Econyl – nylonový materiál získaný z recyklovaných materiálů. Navíc je odolný a přináší několik zajímavých respektive netradičních technických řešení a fines. 

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 270 Euro

Mammut Halo Outfit

Inovativní overal pro extrémní horolezce. Určeno pro rychlé lezce, kteří se nechtějí zatěžovat těžkýcm a složitým oblečením. Nemají zájem o balast a chtějí utíkat na vrchol.  Bunda je integrovaná do kalhot. Nebo je to naopak? 

Dostupné od: ledna 2020
Odhadovaná cena: není uvedena

Mammut Taiss Pro High GTX

Lehké horolezecké boty pro horolezce, které jsou vyrobeny a jsou na nich použity nejlepší dostupné technologie: Duratherm technologie od Gore-Tex. Speciální membrána a izolační materiál. Vše střiženo podle 3D technologie, která by měla odpovídat ergonomii lidské nohy. A dvojité BOA zajišťuje dokonale zatažení boty.

Dostupné od: února 2020
Odhadovaná cena: 500 Euro

Marmot WarmCube Gallatin 20 Sleeping Bag

Inovovaný spacák pro přežití na horách. Marmot technologie WarmCube technology udržuje syntetickou izolaci na místě a navíc vytváří vysokou vrstvu izolace. Jako tkanina je použitý recyklovaný Pertex Quantum Y-Fuse Mini Ripstop. 

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 400 Euro

Salewa Mountain Trainer 2 Winter Gore-Tex

Pohodlné vycházkové boty do zimních podmínek. I v zimě, mokru nebo když je kluzko, můžete bezpečně vyrazit ven v těchto botech, které jsou nepromokavé a na ledu a sněhu nekloužou. Ven trénovat za každého počasí. Hybaj!

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 250 Euro

A co předvedly na veletrhu ISPO 2020 české značky?

ISPO Award 2020 Winner

ISPO Award 2020

Zaujal nás útočný batoh Mammut Trion Nordwand 15, který se nejspíše hodí k útočnému overalu Mammut Halo Outfit. Nosný systém je inspirovaný běžeckými batohy. Nízká hmotnost hraje tady prim. Teď už chce jenom počkat na podmínky v nějaké té severce. 

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 150 Euro

Cat Phones Cat S52

Odolný, ale elegantní mobil. 9.69 mm silný a 210 gramů vážící outdoorový telefon. Všechno je podřízeno odolnosti. Hliníkový rám odolává pádu z výšky 1.5 m a celý pracuje při nízkých i vysokých teplotách. Kamera je od SONY.

Dostupné od: ledna 2020
Odhadovaná cena: 500 Euro

SAMAYA 2.5

Nový stan na celý rok, který pojme 2 – 3 lidi a váží pouhých 1500 gramů. Konstrukce je jednoplášťová a použity jsou ušlechtilé materiály, které tlačí i hmotnost na minimum. Po sbalení má stan objem 8 lit. Materiál je třívrstvá tkanina s parametry vodního sloupce 20000 mm.

Dostupné od: března 2020
Odhadovaná cena: 980 Euro

Zkušenosti čtenářů

O AWARDS z veletrhu ISPO 2020 – další kategorie | SvětOutdooru

[…] Přinášíme vám naše další postřehy a novinky z veletrhu ISPO 2020. V tomto článku vám představíme a hlavně okomentujeme produkty oceněné ISPO AWARD ve všech různých kategoriích mimo OUTDOOR. Oceněným produktům v kategorii OUTDOOR jsme věnovali samostatný článek. […]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: