O AWARDS z veletrhu ISPO 2020 – další kategorie

O AWARDS z veletrhu ISPO 2020 – další kategorie

Přehled oceněných produktů na veletrhu ISPO 2020 – další kategorie mimo OUTDOOR aneb co zaujalo redakci Světa Outdooru z nepřeberného množství vybavení pro sport.

Přinášíme vám naše další postřehy a novinky z veletrhu ISPO 2020. V tomto článku vám představíme a hlavně okomentujeme produkty oceněné ISPO AWARD ve všech různých kategoriích mimo OUTDOOR. Oceněným produktům v kategorii OUTDOOR jsme věnovali samostatný článek.

SNOWSPORT: Produkt produktů – Product of the Year

Mezi zlatými držiteli ocenění Gold Winners v každém segmentu je ten produkt, který zaujal porotu nejvíce, označen jako „Product of the Year“. A letos tento titul v kategorii SNOWSPORT – Hardware získala značka ALPINA.

ISPO Award 2020 Product of the Year

Alpina Sports PROLAN VEST

Ochranná vesta pro lyžaře vyrobená z vlny. Takže kromě mechanické ochrany vašich zad nabízí tato vesta i teplotní regulaci jako jednoduchá vrstva oblečení a to díky vlastnostem přírodního materiálu – vlny. Ochranu zad splňuje podle TÜV standardu 1621-2 třídy 1 a to díky použitému polymeru.

Verdikt poroty:
„Fantastic to see natural materials in a category dominated by polymers, it is also incredibly comfortable to wear, and would not build up odour over extended use – great!“

Komentář Světa outdooru:
Čekali jsme, že i to prkno na zádech bude taky recyklovatelné nebo bude vyrobeno z recyklovaných materiálů. Z pilin, konopí nebo z kávové sedliny. To by šlo, ne?

Dostupné od: srpen 2020
Odhadovaná cena: 159 Euro

SNOWSPORT: Gold Winner

ISPO Award 2020 Gold Winner

Black Diamond Equipment Dawn Patrol Hybrid Shell

Softshellová bunda je podle Black Diamondu určena pro lyžaře, kteří se pohybují nejenom z kopce, ale i stoupají do svahů. Ochrana před živly jako jsou vítr nebo chlad, ale zároveň poskytující ventilaci a komfort. Tato bunda kombinuje dva strečové materiály. Troška ekologie díky použité impregnaci, která neobsahuje vodu, palmový olej a ani PVC. Samozřejmostí je technologie Recco. Vychytávkou je unikátně řešená ventilace na předním díl pomocí dvou zipů a síťovanou légou.


Verdikt poroty:
„Comfort wearing experience and green technologies make this excellent product. I like this product.“

Komentář Světa outdooru:
Tak to jsme rádi, že se Black Diamond přidal na stranu výrobců čokolád a Nutely a nepoužívá pro impregnaci palmový olej. Jinak za tu čelní ventilaci určitě palec nahoru.

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 320 Euro

Dynafit BLACKLIGHT PRO

Lehké karbonové lyže na skitouring s inovativním uchycením pásů – PIN-SKIN. Oproti klasickým pásům nemají háček na patě, ale „kolíček“, který se na patce zastrčí do otvoru v lyži. Prý se tak nedostane sníh mezi pás a lyži. Opět lepení od konce lyže ke špičce. Takže dírka, vycentrovat pás a na špičce zajistit dynafiťáckým „dudlíkem“.

Verdikt poroty:
„With the Pin-Skin system you are not only getting a neatly cut skin at the correct length but it is also hold in place by an integrated pin so it doesn’t peel off.“

Komentář Světa outdooru:
Díra do lyže? Nedalo se to nějak vyřešit magnetem? Nebo našel Dynafit díru na trhu?

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 700 Euro

Gregory Mountain Products TARGHEE FASTTRACK 35

Skialpinistický batoh, který díky systému FastTrack zvládá zafixovat lyže na batoh bez nutnosti jej sundávat ze zad. Nejedná se však o systém, který používají závodníci s vykloubenými rameny, malými baťůžky a lyžemi s délkou 160 cm. Tady jde o něco jiného. Určeno pro skialpinisty, kteří vyrážejí do divočiny za dobrodružstvím a ne závodit. Dál eje tento batoh modulární a pár věcí z něj můžete odejmout a odlehčovat.

Verdikt poroty:
„To develop a backpack further is hard so the jury was glad when seeing & trying the new smooth fast track ski carry system for any pair of skis, without taking the backpack off.“

Komentář Světa outdooru:
Prakticky vyzkoušeno. Podařilo se nám nasadit si lyže na batoh na poprvé jako Pája. Jinak doporučujeme před koupí si ověřit, že se vám vaše lopata, topůrko a sonda vejdou do určených tunýlků a komor.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 199 Euro

Grizzly SKI GR OLYMPIC

Super lehké skialpinistické vázání a navíc i bezpečnostní. Určeno pro „gramaře“ nebo pro závodníky. Váží 98 gramů včetně brzdiček a vyhovuje požadavkům ISMF asociace.

Verdikt poroty:
„The Grizzly.Ski Gr Olympic impresses with a new and innovative concept, which is easy to use and ecxites with light weight. Despite the low weight, the binding is very stable.“

Komentář Světa outdooru:
Čím lehčí, tím dražší. A žádný kopec není pak pro vás dost velký a stoupání dost dlouhé. Letíte vzhůru. Na vršku jste rychleji než řeknete: „borůvkový koláč“.

Dostupné od: února 2020
Odhadovaná cena: 799 Euro

POC Base Armor

Lyžařské funkční prádlo, které má navíc i ochrannou funkci jako brnění. Určeno převážně pro závodníky, kteří dobře vědí, že když si ustelou na vypreparovaném svahu, kombinéza je neochrání, a buď se sedřou až na maso nebo si taky třeba zatnou hranu lyže do nějaké z koncovek. Proto je toto spodní prádlo vyrobeno s příměsí Dyneema vlákna. Jinak si zachovává vlastnosti funkčního prádla.

Verdikt poroty:
„Innovative dyneema knit for high level base layer – outstanding  fiber  use and fabric construction for  the toughest  base layer protection with a soft hand and flexibility.“

Komentář Světa outdooru:
Oceňujeme střízlivou barevnost tohoto brnění, které má vlastnosti oblečení pro Supermana, který nosí modré trenýrky přes modré spodky. Nebo je to naopak?

Dostupné od: ISPO Mnichov 2020
Odhadovaná cena: 400 Euro

Mrkni na videokomentáře k ISPO Awards 2020

Video komentář produktů, které získaly ocenění v různých kategoriích a které nás buď zaujaly nebo pobavily. Které a proč se dozvíte v tomto „zvukoobrazovém“ příspěvku redakce Světa outdooru.

SNOWSPORT: ISPO Award 2020

ISPO Award 2020 Winner

K2 Disruption MTi

Na sjezdovce pod kontrolou od první ranní jízdy po vyhánění ski patrolou. Tyhle lyže by měly zvládat celodenní lyžování a vypadá to, že si K2 od nich opravdu hodně slibuje. Lyže je nadupaná technologiemi a ušlechtilými materiály, které jsou připraveny na pohlcování vibrací a stvořeny proto, aby držely perfektní stopu. 

Dostupné od: únor 2020
Odhadovaná cena: 799 Euro

K2 MINDBENDER TEAM JR

Lyžáky pro mladé freerajdery. S těmito botami chce K2 oslovit mladou generaci. Boty jsou poměrně lehké a zároveň dost tuhé a to především díky hybridní konstrukci –  K2 Powerlite Shell. Se systémem Powerlock můžete komínem pohybovat v rozmezí  50°.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 380 Euro

Ortovox HAUTE ROUTE 40

Batoh na delší skialpové přechody a akce. Nabalený batoh se tak více rozkládá mezi ramena a pohodlný bederák. Esovitý stabilizátor se přizpůsobí zádům nositele. Na batoh je možno naládovat spousty vybavení, které je třeba na horské dobrodružství.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 190 Euro

Výherci ISPO Award 2020 v kategorii OUTDOOR

Millet TRILOGY 30 E-1

Lavinový batoh, který vypadá jako horolezecký kletrák. Zkrátka a dobře tenhle batoh vypadá jinak než jiné lavinové batohy. Millet využil a osadil tento batoh systémem Alpride, který lze vyjmout. Takže získáváte celoroční batoh. Z 2.55 kg se dostanete na 1.15 kg.

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 1000 Euro

Craft CTM XC Race Jacket

Funkční běžkařská bunda pro náročný trénink a extrémní laufy. Tato
svrchní šlupička je lehká, skvěle padnoucí vrstva, která j vyrobena z
třívrstvého materiálu. Ten je větru i voděodolný. Pro ještě větší
ventilaci je bunda na promyšlených místech perforovaná pomocí laseru.
Perfektně sedí, takže ani při běhu či ve vajíčku neztrácíte díky
aerodynamickému odporu drahocenné vteřiny a metry.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 250 Euro

POC Cornea Solar Switch

Chytré lyžařské brýle, které reagují na světelné podmínky v mžiku oka.
Jak je to možné? Toto ztmavování nebo zesvětlování je poháněno sluneční
energií, která napájí tekuté krystaly.

Dostupné od: srpna 2020
Odhadovaná cena: 390 Euro

POC Loft Parka

Teplo pro závodníky. Tato bunda je primárně určena pro závodníky. Před
závodem nebo během dlouhého tréninku na svahu. Odolná bunda nepoužívá fluorocarbon. Tajemstvím tepla je T-core izolace, která hřeje i mokrá. Velké zipy a kapsy jsou dobře dostupné i v rukavicích. A kapuce jde i
přes hlavu s helmou.

Dostupné od: ledna 2020
Odhadovaná cena: 450 Euro

Kästle TX

Menší váha pro výstup, ale větší výkon ve sjezdu. Tyto lyže nepodávají úžasný výkon jenom na svahu za bílého dne, ale svítí při nočním sjezdu
nebo pozdním návratu do údolí. A celodřevěné jádro je ještě zesíleno
karbonem a to dává lyži dobrou stabilitu. Technologie Hollowtech 3.0 snižuje její hmotnost.

Dostupné od: července 2020
Odhadovaná cena: 749 Euro

RUNNING: Gold Winner – UYN ENERGYON

Základní vrstva pro běžce se speciální ventilací, která je vyrobena z organického vlákna NATEX. Ventilace je zajištěna pomocí technologie Flowtunnel. Rozdílná struktura pleteniny je promyšleným způsobem rozmístěna na tomto spodním prádle tak, že zajišťuje co nejlepší regulaci teploty tak, abyste se mohli koncentrovat na váš trénink. 

Dostupné od: září 2020
Odhadovaná cena: 79 Euro

TEAM SPORT a FITNESS: Gold Winner – TRIPSTIX ClustAir Surfboards

Nafukovací surf a SUP v jednom. Perfektně sbalitelné prkno a díky patentované technologii ClustAir i dostatečně nafouknutelné do tuha. Po nafouknutí vykazuje surf parametry tvrdého prkna.

Dostupné od: duben 2020
Odhadovaná cena: 750 Euro

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: