HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Chybí v našem katalogu nějaký trek, ferrata nebo výstup?

Máš tip na trek, ferratu nebo výstup ne vrchol, který v našem katalogu chybí? Budeme rádi, když nám s jeho přidáním pomůžeš 🙂

Ozvi se emailem naší redaktorce Natálce na natalie@svetoutdooru.cz

Poté, co si téma vzájemně potvrdíme, sepište popis treku co nejvíc strukturovaně. Pomoz ostatním naplánovat si správně trek a poděl se o své zkušenosti, co je potřeba vzít si s sebou a na co si dát pozor.

Tady najdeš příklady, jak by měl vypadat popis treku, feraty nebo výstupu na vrchol.

Co nezapomeň zmínit:

Popis: napiš podrobněji, proč vyrazit právě sem. Co uvidíš cestou, jaká je krajina. Jak je trek náročný, je ferata exponovaná? 2-4 odstavce, 500-1500 znaků jsou rozumným rozsahem pro tuto část.

Vhodné měsíce: v kterých měsících je trasa průchozí za použití běžného vybavení? Vezmi ohled na nečekaný sníh v sedlech nebo monzunové období.

Potřebné vybavení: Je potřeba stan, spacák? Lano a lezecké vybavení? Mačky, cepín? Feratové vybavení?

Ubytování a jídlo: Jsou po cestě nějaké horské chaty? Je po cestě možnost doplnit vodu? Jak je to s jídlem?

Trasový soubor GPX: máš k dispozici soubor s GPS záznamem své cesty? Pošli ho nebo nasdílej.

Fotky: vyber 5-10 krásných fotek, které zachytí typickou krajinu. Nezapomeň na výstižný popisek. Nahrávej výhradně fotky, které jsi sám/sama pořídil/a, nebo máš souhlas autora s jejich zveřejněním!

Rozpis po dnech (u treků): uveď v bodech nejvýznamnější místa, kterými trek/túra prochází. Jak je vhodné trek rozdělit? Přidej kilometry a převýšení na každý den.

Váš popis se na www.SvetOutdooru.cz objeví až po schválení redakcí.

POZOR NA DUPLIKACE! Nezapomeň si, prosím, zkontrolovat, zdali už túru či trek na webu nemáme. Zkontroluj si to předem zde. Zdvojené články nebudeme publikovat. Pokud jsou informace k treku zastaralé, napiš nám a my je aktualizujeme.

Redakce si vyhrazuje právo vložený popis upravit, ať už před zobrazením na webu (především grafické a gramatické úpravy), či kdykoli později aktualizovat (změny cen povolení, možností dopravy atp.). Zároveň si před vložením treku prosím přečtete podmínky užívání webu.