Panoramatický okruh přes Schober a Frauenkopf nad jezerem Fuschlsee
Treky

Panoramatický okruh přes Schober a Frauenkopf nad jezerem Fuschlsee

Nad jezerem Fuschlsee se tyčí hora Schober s úžasnými výhledy na jezernatou oblast Solné komory v rakouských Alpách. Krátký okruh přes zříceninu hradu Wartenfles a vrcholy Schober a Frauenkopf s několika krátkými snadnými zajištěnými se odvděčí úchvatnými sceneriemi.

Salzkammergutberge – Rakousko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol, Okruh
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
3 km
Nejvyšší bod
1328 m n. m.
Převýšení
350 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
úseky s řetězy či lany, ferata A

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Z parkoviště u horské chaty Forsthaus Wartenfels pěšina strmě stoupá lesem. Krátkou odbočkou se dostaneme ke zřícenině hradu Wartenfels, odkud se otvírají první výhledy na jezero Mondsee.

Dál se stoupá lesem, přes několik zajištěných skalních úseků označovaných jako ferata Schobersteig (A) a postupně se ukazují pěkné výhledy jak na Mondsee, tak na menší jezero Fuschlsee. Dechberoucí výhledy pak jsou na samotném vrcholu Schoberu, kde strojí chata Schoberhütte. Od vrcholového kříže se otvírají panoramata vrcholků a jezer Solné komory. 

Ani přechod ze Schoberu na Frauenkopf není nic pro slabé nervy. Lehké zajištěné pasáže feraty Schobersteig (A) pokračují lehce exponovaným terénem až k vrcholu Frauenkopf, odkud se otvírá letecký výhled na jezero Fuschlsee.

Ani sestup z Frauenkopfu není rozhodně zadarmo. Stezka klesá nepříjemným suťovým polem, kde se rozhodně vyplatí pevná kotníková obuv. Zbytek serpentin zpátky k parkovišti vede lesem.

Túru je možné si prodloužit výstupem přímo z městečka Fuschl am See (6 km, +-300 výškových metrů tam i zpátky).

Schober, Solná komora, Salzkammergut, rakouské Alpy
Schober, Solná komora, Salzkammergut, rakouské Alpy

Další možnosti túr v okolí

Celé jezero Fuschlsee je možné obejít příjemnou procházkou.

Solná komora je oblíbeným cílem milovníků ferat. K těm nejkrásnějším v rakouských Alpách se řadí Drachenwand Klettersteig, který stoupá ve skalní stěně u vedlejšího jezera Mondsee.

Jedny z nejúchvatnějších pohledů hned na několik jezer celé Solné komory se otvírá z vrcholku Schafberg (1783 m), dostupného ozubnicovým vláčkem z Sankt Wolfgang im Salzkammergut na břehu jezera Wolfgangsee.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: