Okruh kolem jezera Fuschlsee v Solné komoře
Treky

Okruh kolem jezera Fuschlsee v Solné komoře

Krásný vyhlídkový okruh kolem azurově modrého jezera Fuschlsee je pohodovým výletem vhodným i pro rodiny s dětmi. Solná komora v rakouských Alpách je vyhlášená svými nádhernými jezery vhodnými také ke koupání.

Salzkammergutberge – Rakousko

Typ
1-denní, Okruh, Túra vhodná pro děti
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
12 km
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nenáročná trasa kolem půvabného jezera Fuschl See se dá obejít podle množství sněhu celoročně a zvládnou ji i rodiny s dětmi (my s trochou přenášení projeli i s kočárkem, ale nosítko je vhodnější).

Z městečka Fusch am See na východním cípu jezera vede stezka po jižním břehu příjemnou pěšinou lesem kolem malých divokých oblázkových pláží. Na západním konci jezera stojí zámek Fuschl, který slouží jako luxusní hotel s lázněmi, a o kousek dál je placená pláž s rychlým občerstvením.

Přes louku a mokřady míříme k osadě Hundsmarkt, kousek musíme po málo frekventované silnici. Pak už zas ale zamíříme po úzké lesní pěšině k severnímu břehu jezera a kolem mnoha malých pláží a zátočin a řady prázdninových domků pokračujeme zpátky k Fuschlu.

Okruh kolem Fuschlsee lemují divoké pláže, Solná komora, Salzkammergut, rakouské Alpy
Okruh kolem Fuschlsee lemují divoké pláže, Solná komora, Salzkammergut, rakouské Alpy

Další možnosti túr v okolí

Solná komora je oblíbeným cílem milovníků ferat. K těm nejkrásnějším v rakouských Alpách se řadí Drachenwand Klettersteig, který stoupá ve skalní stěně u vedlejšího jezera Mondsee.

Přímo nad Fuschl am See se tyčí hora Schober (1328 m) a vedlejší vrchol Frauenkopf s úžasnými výhledy na jezero. Jedny z nejúchvatnějších pohledů hned na několik jezer celé Solné komory se otvírá z vrcholku Schafberg (1783 m), dostupného ozubnicovým vláčkem z Sankt Wolfgang im Salzkammergut na břehu jezera Wolfgangsee.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: