Články


K čemu jsem dospěl za 61 let ježdění na kole
Tip na trip

K čemu jsem dospěl za 61 let ježdění na kole

Další příspěvek do cyklistické rubriky. Tentokrát shrnul své 61-leté zkušenosti Václav Forchtner. Jak může vypadat takové kolo na „těžké“ výlety ?

Gear list na trek: za málo peněz hodně muziky
Zajímavosti

Gear list na trek: za málo peněz hodně muziky

Chystáte se na vícedenní trek a nevíte, co si vzít všechno s sebou? Připravili jsme pro vás přehledný a praktický gear list, který vám pomůže se správně vybavit. Klíčem jsou multifunkční a lehké kousky – čím lehčí batoh, tím příjemnější trek. Dá se ale sehnat kvalitní výbava bez toho, aniž byste zrujnovali svojí peněženku?

Spacákov: největší speciálka na spací pytle v ČR
Zajímavosti

Spacákov: největší speciálka na spací pytle v ČR

Spacákov je největší speciálka na spací pytle v České republice, která je od února 2023 otevřená v pražských Strašnicích. Jedná se o jedinečný projekt outdoorového obchodu Makalu, který u nás opravdu nemá obdoby. Přes 100 modelů spacáků, které si můžete nejen prohlédnout a osahat, ale také si do nich lehnout, vyzkoušet si je, porovnávat mezi sebou a díky tomu si vybrat přesně ten kousek, který je ideální pro vás a pro vaše dobrodružství.

Cestovatelské střevní obtíže
Zdraví

Cestovatelské střevní obtíže

Situace, která může cestovatele doslova prohnat a které se vždy snažíme vyhnout. Cestovatelský průjem nebo jiné střevní obtíže jsou často spojené s nepříjemnou bolestí břicha. Jak těmto situacím zabránit a co dělat, když už nastanou?

Holky na písku
Horolezectví

Holky na písku

Byl to krásný zářijový víkend, kdy se z různých koutů republiky sjela parta holek do Tisé. Slunce se ještě pořád silně opíralo do skal, zaplétaly se copy, pila kafíčka, povídalo se o všem možném, ale hlavně se lezlo a dokonce i tahalo!

Plattling rodeo
Tip na trip

Plattling rodeo

Malý Průvodce doprovázel český tým na závodu Evropského poháru v rodeu v bavorském Plattlingu. Přinášíme vám dnes několik postřehů a fotografií z jednoho z nejvýznamnějších rodeových závodů sezóny.

CYKLOTURISTIKA V ČR
Tip na trip

CYKLOTURISTIKA V ČR

Cyklomapy, cyklotrasy, cykloprůvodci, cyklostezky, cyklo…

Jak opravit laminátovou loď?
Rady k vybavení

Jak opravit laminátovou loď?

Přestože plasty v některých typech lodí rychle nahrazují lamináty, stále se setkáváme s dotazy na opravu laminátek. Opravy kanoí nebo kajaků z laminátu nejsou zase natolik složité, aby si s nimi český vodák a kutil neporadil. Pro ty, kteří s nimi zatím nemají dostatek zkušeností napsal stručný návod Vojta Jančar.

Hikery neobjevené Chorvatsko
Dálkové treky

Hikery neobjevené Chorvatsko

Chorvatsko je nám Čechům známé především jako oblíbená letní destinace. Kolik z vás se ale bylo podívat do chorvatských hor a lesů? Ochutnat klidné a osamělé turistické stezky a užít si útulné chorvatské horské chatky? Chorvatsko umí být plné překvapení, stačí se jen trochu vzdálit od moře a vydat se do neobjeveného vnitrozemí. Načerpejte s námi inspiraci pro své vlastní chorvatské dobrodružství!

Svezli jsme se
Tip na trip

Svezli jsme se

Poslední březnový víkend měli členové naší redakce spolu s několika vodáckými instruktory možnost otestovat první plně funkční exemplář nové turistické kanoe Ofélie od firmy Železný. Její test proběhl za poněkud neobvyklých podmínek (Sázava, úsek Týnec – Žampach, stav v Poříčí 211cm, průtok 112 m3/s, WW II-III), o to lépe jsme však mohli tento nový výrobek prověřit.