Problematka používání kontaktních čoček v outdooru

Problematka používání kontaktních čoček v outdooru

Tak jako mnozí z vás, také já se již neobejdu bez pomoci jisté optické pomůcky, tedy brýlí nebo také kontaktních čoček. Je zde sice možná varianta, např. laserová operace očí, ale to je již o něčem jiném. No a jako tvora horského mě brýle …

Zkušenosti čtenářů

arbi

Při použití čoček na vodě, ale i při koupání si musíte dát bedlivý pozor, neboť vám voda šplouchne do očí, může čočku z oka „vypláchnout“. Jinak čočky používám už skoro sedm let, mám měsíční od B&L (na noc se vyndavají a uchovávají v čistícím roztoku). Z vlastní zkušenosti vím, že čočky s klidem vydrží měsíc a půl, pokud se o ně dobře staráte a dáváte je vždy do nového roztoku tak i dva měsíce, můj extrém jsou tři, ale to bylo z nouze a nedoporučuji to nikomu, čočka pak začne být v oku nepříjemná, zhorší se i vidění přes ni. Maximálně jsem měl čočky v oku 4 dny bez vyndání, ovšem s pravidelným zvlhčováním očními kapkami. Pozor – ne všechny oční kapky mohou na čočky. Já používám ophtalmo septonex za cca 25,- kč a je to v pohodě. Používám čočky denně a jsem s nimi naprosto spokojený. Kolikrát si je i zapomenu před spaním vyndat :-))) A ještě jedna věc, některé čočky (alespoň ty moje) jsou s UV filtrem :-)))

simona

K postupu používání čoček. Nedávno jsem narazila na stránky http://www.vasecocky.cz/ a mají tam kompletní video o manipulaci s kontaktními čočkami.tak třeba Vám to pomůže ke zdokonalení :)))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: