Rakouský Alpenverein uvedl v souvislosti s neustále rostoucím počtem ferat (v Rakousku evidováno již 572!), lezců na nich, ale i nehod způsobených lidskými chybami deset bodů, které jsou základem bezpečného pohybu po zajištěných vertikálách. Čtěte co dodržovat, aby se nebezpečí minimalizovala.
Všichni, kdo rádi adrenalinový volný pád, si nezapomeňte poznamenat toto datum! 3.- 4. srpna 2012 proběhne v hřiměždickém lomu nedaleko Příbrami již 13. ročník mistrovství republiky ve skocích do vody. HIGH JUMP není pouze adrenalinový sportovní zážitek. Během těchto dvou horkých prázdninových dnů zažijete trochu více vzrušení …
Co byste řekli na to spojit prohlídku města Olomouc s cyklistickým výletem na hrad Bouzov, který patří k dominantám olomouckého kraje.
Sehraná dvojice horolezců Marek Holeček a Zdeněk Hrubý se letos opět pokusí o pákistánskou osmičku Nanga Parbat (8126 m).
Lezecká sezóna už je v plném proudu. Užívejte si, ale buďte pozorní.
Pohodlná hřebenovka bez větších výškových rozdílů s mnoha romantickými místy i pěknými výhledy na okolní hory. Právě úsek z Třeštíku na Soláň je považován za nejkrásnější v celé popisované oblasti. Kouzelné putování můžeme zakončit příjemnným posezením na Soláni, nejzdatnější turisté zvládnou za jeden den celou hřebenovku až do Vsetína. Na trase je i nejvyšší hora Vsetínských vrchů Vysoká (1024 m). Pohodlná hřebenovka bez větších výškových rozdílů s mnoha romantickými místy i pěknými výhledy na okolní hory. Právě úsek z Třeštíku na Soláň je považován za nejkrásnější v celé popisované oblasti. Kouzelné putování můžeme zakončit příjemnným posezením na Soláni, nejzdatnější turisté zvládnou za jeden den celou hřebenovku až do Vsetína. Na trase je i nejvyšší hora Vsetínských vrchů Vysoká (1024 m).
Hlavní hřebenovku Vsetínských vrchů od Bumbálky do Dušné znají především milovníci běžeckého lyžování – patří totiž k nejoblíbenějším a nejfrekventovanějším běžkařským trasám u nás. Krásná je však i mimo zimní sezónu a určitě si ji vychutnáme i „pěšmo“. Je to cesta nahoru dolů, po jednotlivých vrcholech, jejichž výška se však postupně snižuje, takže celkově budeme především klesat – výrazně a dlouze především od Cábu. Trasa je dlouhá a i zdatní turisté by si s ní těžko poradili za jediný den; proto jsme ji rozdělili do dvou částí.
Chcete v horkém létě trochu chladivého osvěžení? Pokud nemáte zrovna v dosahu zmrzlinu, nabízím alespoň film z ledových vrcholků světa, konkrétně z pokusu o sjezd osmitisícové Shisha Pangmy.
Špičkový slovenský horolezec, jehož doménou jsou nejvyšší vrcholy naší planety, míří hned na ten druhý nejvyšší a mezi horolezci označovaný za nejtěžší – 8611 m vysokou K2. Součástí projektu nazvaného HIMALAYADVENTURE MMXII je i Pavel Bém.
Pražskými ulicemi se od dnešního rána prohání tramvaj s logem Pohora.cz! Pošlete nám její fotografii a vyhrajte vstupenku na veletrh Outdoor ve Friedrichshafenu nebo jednu z mnoha dalších cen! Malá změna: Jelikož tramvaj zatím nikdo nevyfotil, výhru bere autor první zaslané fotografie.