Pohodlná a krásná hřebenovka z Třeštíku na Soláň

Pohodlná a krásná hřebenovka z Třeštíku na Soláň

Pohodlná hřebenovka bez větších výškových rozdílů s mnoha romantickými místy i pěknými výhledy na okolní hory. Právě úsek z Třeštíku na Soláň je považován za nejkrásnější v celé popisované oblasti. Kouzelné putování můžeme zakončit příjemnným posezením na Soláni, nejzdatnější turisté zvládnou za jeden den celou hřebenovku až do Vsetína. Na trase je i nejvyšší hora Vsetínských vrchů Vysoká (1024 m). Pohodlná hřebenovka bez větších výškových rozdílů s mnoha romantickými místy i pěknými výhledy na okolní hory. Právě úsek z Třeštíku na Soláň je považován za nejkrásnější v celé popisované oblasti. Kouzelné putování můžeme zakončit příjemnným posezením na Soláni, nejzdatnější turisté zvládnou za jeden den celou hřebenovku až do Vsetína. Na trase je i nejvyšší hora Vsetínských vrchů Vysoká (1024 m).

Třeštík – Vysoká 2,5 km – Nad Polanou, rozc. 5 km – Benešky – 7,5 km – Kotlová, rozc. 9 km – Soláň, rozc. 14 km

Výchozím místem cesty je Třeštík*, sedlo (855 m) a středisko celoroční rekreace (stravování: chata Třeštík 9–22 h). Od turistického informačního místa před chatou se vydáme po červené turistické značce – ta bude naším průvodcem až na Soláň. Vyrážíme po široké vozové cestě, míjíme několik rekreačních zařízení a odbočíme z pohodlné komunikace doprava na úzkou pěšinu, kterou mezi nízkým porostem vystoupáme na Vysokou*** (1024 m). Z vrcholu se otvírá nádherný výhled daleko do kraje. Na svazích Vysoké je prameniště Bečvy a Bílé. V oblasti v r. 1944 sváděla boje s Němci 1. čs. partyzánská brigáda J. Žižky.

Z Vysoké prudce sestoupáme asi 0,7 km na širokou cestu a dál převážně smrkovým lesem dospějeme k rozcestí Pod Polanou. Z údolí Miloňovského potoka sem zleva stoupá žlutá turistická značka, my však pokračujeme dále po hřebeni zvaném Benešky. Zprava naši cestu lemuje les, zato vlevo se otvírají skvostné výhledy*** na hřebeny Javorníků. Asi po třech kilometrech ustoupí les úplně a my oceníme další pěkný výhled***, teď i k severu – na Horní Bečvu, Pustevny, Radhošť…

Od severu z údolí Rožnovské Bečvy se k nám vyšplhala modrá turistická značka, v lokalitě Benešky*** další modrá zleva z údolí Vsetínské Bečvy. Kouzelné výhledy daleko do kraje doplňuje podívaná na malebné horské usedlosti. Nabereme dech a stoupáme na vrch Kotlová (868,5 m). Po kratičkém sestupu přicházíme na rozcestí Pod Kotlovou**. Idylické místo zdobí typická valašská usedlost. Odtud jdeme do mírného kopce, pak po rovině, střídavě lesem a mezi horskými loukami až ke zpevněné komunikaci, která nás přivádí k Soláni***. Odtud je to jen pár kroků do sedla Čarták, kde je i autobusová zastávka.

(Doporučujeme průvodce po Beskydech z edice Česko všemi smysly.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: