Alpinisté Antonín Bělík a Vít Auermüller byli oceněni Českým olympijským výborem v podobě hlavní ceny za fair play. Tu obdrželi za svůj heroický výkon, kterým zachránili život horolezci z Tchaj-wanu, který se stejně jako oni pokoušel o výstup na Broad Peak (8047 m), tedy dvanáctý nejvyšší vrchol světa.
Když se daří světovým horolezeckým špičkám, je to radost. Když to umí nafilmovat a sestříhat do videa, které vás (v pozitivním smyslu slova) postaví ze židle, je to radost dvakrát taková!
Na podzim se duo lezců světových kvalit pustilo do zajímavého projektu, který nazvali La Dura, Dura. Tou dvojicí byli Adam Ondra a Chris Shrama. Zatímco Adam cestu přelezl už začátkem února, Chrisovi se to povedlo teprve minulý týden. Dvojice tak udělala přelez za 9b ! Jaké jsou Adamovy pocity po tomto lezeckém maratonu?
Krkonoše přesně před sto lety. Nejznámější a současně jeden z nejzáhadnějších příběhů pravěku našeho lyžování se stal právě 24. 3. 1913 na hřebenu Krkonoš.
Ještě máte možnost navštívit poslední promítání cestovatelsko-adrenalinovo-outdoorového festivalu Expediční kamera 2013!
Ti, kteří navštívili jihovýchodní Asii, už asi ví, jak chutná takový smažený cvrček nebo saranče. U mě to nebylo jinak. Musím se však přiznat, že se pro mě jednalo spíše o atrakci, než pochoutku či pokrm nahrazující hlavní jídlo. Hmyz na talíři však může mít větší význam než jen „cool fotku“.
Letošní festival telemarku přivítá společně milovníky historicky nejstarší lyžařské techniky s prodlouženým třídenním programem a krásným jarním počasím. Alespoň velikonoční termín 30. března – 1. dubna tomu napovídá. Pokud Vás již nebaví obyčejné lyžování, přijeďte si v Pece pod Sněžkou zdarma vyzkoušet jízdu s volnou patou tak, jako jezdívali naši prapředci.
Konkrétně s transplantovanou ledvinou? To vám poví Martin Turek, který je sportovec tělem i duší. Může se však takový člověk dostat na Olympiádu?
Asie je můj nejoblíbenější kontinent a to proto, že je tak rozlehlá, hornatá a různorodá. Ale právě díky těmto parametrům je v ní také mnoho těch mikroskopických nepřátel pro cestovatele.
Jarní výstava vybavení a potřeb do přírody – For Outdoor se po loňské premiéře začíná řadit mezi významné sportovní akce svého druhu. Ve dnech 5.-7. dubna 2013 představí na 50 firem s více jak 140 outdoorovými značkami.