Tři krátké filmy o zemích, kam jezdíte + VIDEO

Tři krátké filmy o zemích, kam jezdíte + VIDEO

V záplavě informací ze světa adrenalinu, horolezectví a všech dalších outdoorových aktivit se tentokráte uvolníme a podíváme se uměleckým pohledem do míst, kam většina z vás již zamířila nebo určitě v brzku zamíří – Maroka, Nového Zélandu a Patagonie.

Maroko – jiný svět, jiná kultura

Království Maroko, místním jazykem řečené jako „al-Maghrib„, v severozápadním koutě afrického kontinentu je jedna ze zemí, kam čeští turisté jezdí hojně a velmi rádi. V posledních letech tento zájem stoupá a není se čemu divit – v jedné zemi naráz je možné zahlédnout písky saharské pouště, vystoupat do výšky více než čtyři tisíce metrů nad mořem, koulovat se sněhem, umírat žízní ve vyprahlých soutěskách, vidět pláže, mešity, noblesní domy i rozpadlé ruiny chudých, povídat si s místními hodiny nad čajem a užít si zkrátka svou dovolenou na tisíc dvě stě padesát způsobů, možná i více! Odlišná kultura a muslimská víra v kombinaci s ochotou místních lidí dělá z Maroka naprosto exotickou zemi na dosah od Evropy.

Nový Zéland – ostrov Pána prstenů

O ostrove Nového Zélandu, v místním maorském jazyce „Aotearoa“,se dá s chladnou hlavu říci, že se jedná o sen mnoha cestovatelů a lidí. Vidět krajinu Nového Zélandu pro ně znamená vrchol své „cestovatelské kariéry“. Tento magický ostrov (v realitě jsou to samozřejmě 2 hlavní ostrovy – severní a jižní) se z oblíbené destinace stal super-ultra oblíbenou po aktivitě filmařů a natočení fantasy trilogie Pán prstenů, kde byla tamní krajina využita jako kulisy pro jednolitvé scény. Tím se návštěvnost ještě zvýšila. A co vlastně na ostrově dělat? Trekovat, horolezčit, užít si rafty a divokost přírody v její podstatě, vidět kiwiho a další unikáta fauny i flóry, ačkoli se vše mění – bohužel k horšímu. Spěchejte, ať nic nezmeškáte!

Patagonie – nebeské království hor

Posouvají-li se někde hranice možností člověka v rámci horolezectví a celkově adrenalinu, je velká pravděpodobnost, že se vše odehraje právě v chilsko-argentinských horách – Patagonii. Často si zde ukazujeme různá videa z prvovýstupů, z vylepšení výstupů, zrychlení výstupů apod. Doba jde kupředu, výkony rovněž a patagonská divoká příroda nabízející přes „naší – evropskou“ zimu zázemí a útočiště je ideálním místem k seberealizaci či toulkám s batohem na zádech. Národní park Torres Del Paine, ledovce, jezera, samota mimo hlavní stezky a nedaleko to všechno pozorují tučňáci. Na závěr celé dovolené si můžete dát pod horami třeba kilový argentinský steak. Chcete snad od horského království něco více?

A v které zemi z těchto tří jste byli vy? A kde se vám líbilo nejvíce?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: