Sněhový dýchánek s Candidem Thovexem + VIDEO

Sněhový dýchánek s Candidem Thovexem + VIDEO

Lepší rozloučení s celou uplynulou lyžařskou sezónou si nemůže nikdo přát – na sněhové radovánky zavzpomínáme s tím nejlepším světovým freeriderem – Candidem Thovexem!

Ikona freeriderů

Candide Thovex (1982) je francouzský freerider a freestylový jezdec. A ne ledajaký – v současnosti je to asi nejlepší lyžař v této oblasti – získal tituly v různých „extreme-soutěžích“ v letech 200, 2001, 2003, 2007 a další. Na tom by možná nebylo nic tak překvapivého, stačí však, když se seznámíme blíže s jeho příběhem posledních let: v sezóně 2008/2009 utrpěl (nejen) těžkou zlomeninu zad a lékaři mu předpověděli konec kariéry – už jen postavení zpět na lyže by byl podle nich malý zázrak.

A právě: nebyla by to ale hvězda lyžování a eso freeridistů, kdyby Candide Thovex opravdu na lyže zpátky po roce nevstoupil a co více – nevyhrál by titul „World Freeride Tour Champion“ v roce 2010. Tímto byl jeho „comeback“ nadobro zpečetěn a vstoupil tak do pomyslné síně slávy všech sněhových sportů a každý, kdo se o tento sport zajímá, jeho jména bezpodmínečně zná.

Jen Pár slov…

Candida Thovexe však nebaví jenom sjíždět donekonečna panenské svahy, které se třpytí do dálek, ale také filmařina, stříhání záběrů, zpracovávání materiálů a další činnosti „na pozadí“ jeho kariéry. Díky tomu máme unikátní možnost ho pozorovat při akci a nechat se unášet do země ideálů, kde každý lyžař má svůj bělostný „nepopsaný“ svah. Filmotéku má opravdu bohatou a posledním jeho počinem je film Few Words, který praská ve švech pod nánosy bílé peřiny a pod náporem lyžařského umění..

Na závěr vám dám, drazí čtenáři, před započetním zhlédnutí traileru posledního snímku Candida Thovexe dvě rady:

1. Hlasitost na svých reproduktorech nastavte na 100 %.
2. Užíjte si to (i se sousedy)!

https://www.youtube.com/watch?v=zsKyMNVTFAM
Zajímavé freeride tipy naleznete na webu TuleníPásy.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: