Lucie Šajnarová

Lucie Šajnarová

Lucka je milovníkem cestování, do srdce se jí zapsaly zejména španělsky mluvící země, kam se opakovaně ráda vrací. Baví jí poznávání místních zvyklostí, ochutnávání jedinečných specialit, stejně jako turistika a dobrodružství v horách. Vystudovala geografii a ráda předává své zážitky a zkušenosti ze všech koutů světa ostatním. To mimo jiné dělá na svém cestovatelském blogu Srdcem na cestách.

Články autora

TOP 6 nejlepších túr na Tenerife
Téma měsíce

TOP 6 nejlepších túr na Tenerife

Sopečný ostrov Tenerife v Atlantském oceánu rozhodně není jen dovolenkovým rájem plážových povalečů. Naopak je ideálním místem, kam se milovníci turistiky mohou vydat za nádhernými scenériemi, náročnými výstupy i za trochou sluníčka uprostřed zimy. Koneckonců najdete tu nejvyšší horu celého Španělska, fascinující vavřínové lesy i strmé útesy. Přinášíme šest tipů na ty nejlepší túry na Tenerife pro každého, kdo miluje čerstvý vzduch v plicích a ohromující výhledy. Vybere si z nich ten, kdo hledá jednoduchý výlet na dvě hodiny, i milovník vysokohorské turistiky.

Pěšky a po skalách přes vrcholky Dolomit
Alpy

Pěšky a po skalách přes vrcholky Dolomit

Jen několik set kilometrů na jih od naší hranice si můžete dopřát úchvatné výhledy na skalní vrcholky a strmé stěny italských Dolomit. Toto pohoří je doslova hřištěm pro každého, kdo miluje pobyt v přírodě a vysokohorskou turistiku. Vyrazit můžete jednoduše po svých díky spleti turistických cest, nebo zvolte adrenalinovější variantu v podobě velkého množství zajištěných cest, italským označením via ferrat. My jsme se pěšky a po skalách vydali prozkoumat některé kouty tohoto jedinečného kousku země a nyní vás vezmu s sebou na tuto krásnou cestu.