HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Božena Valentová

Články autora

Výstupy roku 2015 – ČHS vyhlašuje další ročník

Výstupy roku 2015 – ČHS vyhlašuje další ročník

Český horolezecký svaz vyhlašuje Výstupy roku 2015 a vyzývá k podávání návrhů na ocenění nejlepších horolezeckých výkonů v osmi horolezeckých „disciplínách“ včetně skialpinismu.

Soutěž Horosvazu – pomozte doplnit databázi skal

Soutěž Horosvazu – pomozte doplnit databázi skal

Na jaře letošního roku byl na webu ČHS spuštěn nový databázový systém Skály ČR obsahující informace o stovkách skalních oblastí, až do úrovně jednotlivých cest a jejich popisů. I přes úctyhodné množství informací, které již v databázi jsou, jich řada chybí – GPS souřadnice, fotografie, informace o charakteru lezení, o vhodnosti terénu pro výcvik, o počtu fixních jištění apod.

Metodický den ČHS na téma základy lezení a jištění na skalách

Akce je zaměřena na bezpečnost lezení, tj. na získání základních poznatků o lezení a jištění na skalách. Zúčastnit se ji mohou jak začátečníci, tak ti, kdo již s lezením mají nějaké zkušenosti, ale chtějí si své poznatky rozšířit.

Pozvánka na metodický víkend ČHS v ledolezení

Český horolezecký svaz zve na další metodický víkend zaměřený na lezení v ledu. Akci pořádá metodická komise ČHS ve spolupráci s HO Vír, výcvik povedou lektoři ČHS.

Metodický den ČHS na téma jak se pohybovat v lavinovém terénu

Akce je zaměřena na bezpečný pohyb v zimním terénu, tj. na získání základních poznatků o plánování túry, analýze sněhové pokrývky, lavinové prevenci a základům lavinové záchrany. Zúčastnit se mohou všichni,  kdo  si chtějí si  své  poznatky  a vědomosti  rozšířit  i  ti,  kdo se  v zimním  horském  terénu  příliš nepohybují.

adidas metodický den Horosvazu na Rabštejně

Český horolezecký svaz pořádá další adidas metodický den, který se bude konat 31. května 2014 na Rabštejně.