Soutěž Horosvazu – pomozte doplnit databázi skal

Soutěž Horosvazu – pomozte doplnit databázi skal

Na jaře letošního roku byl na webu ČHS spuštěn nový databázový systém Skály ČR obsahující informace o stovkách skalních oblastí, až do úrovně jednotlivých cest a jejich popisů. I přes úctyhodné množství informací, které již v databázi jsou, jich řada chybí – GPS souřadnice, fotografie, informace o charakteru lezení, o vhodnosti terénu pro výcvik, o počtu fixních jištění apod.

Doplnění chybějících informací do databáze Skály ČR ke skalám a k cestám je cílem soutěže Mapování skal, kterou ČHS nyní vyhlašuje. Je to výzva pro všechny, kdo dobře znají některé skalní oblasti, sektory či skály, kdo chtějí pomoci ČHS kompletovat databázi, která slouží všem lezcům, a mají chuť soutěžit o ceny od partnerů soutěže.

Hlavním partnerem soutěže Mapování skal je HUDY sport, který připravil hlavní ceny pro deset nejlepších a malé ceny pro všechny účastníky. Druhým partnerem soutěže je Pivovar Rohozec, který do soutěže věnoval pivo pro zletilé účastníky soutěže.

Soutěž se uskuteční, pokud se přihláší alespoň 100 zájemců. V případě přihlášení malého počtu účastníků si organizátor vyhrazuje právo upravit podmínky soutěže včetně odměn, posunout termín pro přihlášení, a v krajním případě soutěž zrušit.

Jak se můžete zapojit do soutěže?

 • Přihlašte se do 15.7. na e-mail skalycr@horosvaz.cz. Do předmětu zprávy napište Mapování skala v mailu napište, ke kterým skalám a cestám byste chtěli doplnit informace. Výhodu má ten, kdo se dříve přihlásí, neboť bude mít na výběr více skal.
 • Podmínkou je, že se zavážete doplnit informace k nejméně padesáti cestám a k alespoň jednomu celému skalnímu útvaru.
 • Pokud budete mít chtít doplnit více informace informací, může se domluvit o přidělení dalších skal a cest (i po 15. 7.).
 • Po přihlášení do soutěže a po domluvě s P. Jandíkem vám bude zaslána xls tabulka pro zapisování informací o skalách a cestách, spolu s návodem, jak tabulku vyplňovat.
 • Po doplnění informací zašle vyplněnou tabulku zpět na skalycr@horosvaz.cz. V případě zájmu obdržíte novou tabulku s dalšími skalami a cestami k doplnění.
 • Údaje do databáze bude možno zasílat do 30. listopadu 2015, kdy bude soutěž uzavřena a vyhodnocena.
 • Každý účastník je srozuměn s tím, že poskytuje veškeré údaje a fotografie bez nároku na honorář, souhlasí s jejich použitím v databázi, na webu a popř. v jiných mediálních výstupech ČHS. Zasláním fotografií potvrzuje, že je autorem, nebo má od autora svolení.

Doplňování informací do databáze a hodnocení

 • V soutěži budou doplňovány informace k jednotlivým skalám a cestám. Lze doplňovat i nové, neevidované cesty; podmínkou je, že musí být schváleny příslušnou oblastní vrcholovou komisí.
 • Doplňované údaje u skal: GPS souřadnice, vhodnost terénu pro děti, vysychání, popis, fotgrafie skály.
 • Doplňované údaje u cest: popis, datum a autor/ři prvovýstupu, pořadí na skále, charakteristiky cest (sklon, orientace ke světové straně, disciplína, typ lezení, délka cesty, informace o fixním jištění apod.), fotografie.
 • Za každou doplněnou informaci, i za každou zaslanou fotografii, je 1 bod.
 • Deset soutěžících, kteří nasbírají nejvíce bodů, dostane ceny od HUDY sportu.
 • Podmínkou získání některé z hlavních cen je získání minimálně 1000 bodů, tj. doplnění minimálně 1000 údajů (včetně fotografií) do databáze.
 • Všichni účastníci dostanou malé ceny od HUDY sportu a budou si moci dát zdarma tři piva Skalák od Pivovaru Rohozec v kiosku na Pantheonu v Českém ráji, na Malé Skále.
 • Soutěž bude uzavřena a vyhodnocena k 30. 11. 2015.

Kontrolu, vyhodnocování a import informací má na starosti Petr Jandík, na kterého můžete směřovat případné dotazy – skalycr@horosvaz.cz. Za Centrální vrcholovou komisi za kontrolu a koordinaci soutěže odpovídá Karel Berndt a Vladimír Wolf.

O průběhu soutěže vás budeme informovat prostřednictvím webu www.horosvaz.cz i Facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: