HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Metodický den ČHS na téma jak se pohybovat v lavinovém terénu

Akce je zaměřena na bezpečný pohyb v zimním terénu, tj. na získání základních poznatků o plánování túry, analýze sněhové pokrývky, lavinové prevenci a základům lavinové záchrany. Zúčastnit se mohou všichni,  kdo  si chtějí si  své  poznatky  a vědomosti  rozšířit  i  ti,  kdo se  v zimním  horském  terénu  příliš nepohybují.

Účast na metodickém dni není podmíněna členstvím v ČHS, přijít mohou všichni, kdo mají o poznatky z oblasti bezpečného pohybu v zimních horách zájem. Účast je zdarma.

Akci organizuje Metodická komise ČHS a výcvik povedou lektoři a instruktoři ČHS. Na programu budou přednášky k jednotlivým tématům doplněné praktickými ukázkami. Zároveň budou uvedeny i časté chyby, ke kterým dochází.

Doporučujeme vhodné oblečení a obuv pro pobyt v zimních podmínkách – budeme se snažit být celý den v terénu. V případě špatného počasí budeme kombinovat přednášky s pobytem v terénu. Zároveň doporučujeme si vzít sebou zimní výbavu – skialpy nebo sněžnice, pípáky, sondy, lopaty (pokud máte).

Parkování:  parkoviště  Hvězda.  Zde  je  možné  přestoupit  na  kyvadlovou  dopravu  (odjíždí  každou  celou hodinu s výjezdem na Ovčárnu). Možný je také výjezd až na Ovčárnu za poplatek, opět v každou celou hodinu.

Informace o setkání

Sraz účastníků je v 9:30 hod. před Hotelem Figura (tzn. doporučený výjezd je v 9:00 hod. z parkoviště Hvězda)

  • Od 9:30  – 16:00 hod. budou probíhat přednášky a praktické ukázky ohledně pohybu v zimním terénu, plánování túry, analýzy sněhové pokrývky, lavinové prevence a lavinové záchrany. Ukázky budou zaměřeny především na analýzu sněhové pokrývky a lavinovou záchranu.
  • Následný program bude probíhat podle zájmu účastníků.

Kapacita metodického dne není omezena. Přesto však prosíme zájemce, aby nás o svém záměru zúčastnit se metodického dne informovali, abychom věděli, s jak velkým počtem osob máme počítat. Stačí, když nám napíšete zprávu na info@horosvaz.cz:

  • Do předmětu zprávy uveďte: Metodický den Praděd
  • Do zprávy napište jména přihlašovaných osob a uveďte, zda se jedná o členy ČHS. A dále také jaké vybavení máte k dispozici – skialpy, sněžnice, apod. Podle uvedeného vybavení následně přizpůsobíme i možnosti přesunu v terénu a místa ukázek.

Případné dotazy adresujte lektora Lukáše Tkáče – tel.: 603 785 631, azimut@azimut.at. Dotazy týkající se přihlášek adresujte na sekretariát ČHS – info@horosvaz.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: