Metodický den ČHS na téma základy lezení a jištění na skalách

Akce je zaměřena na bezpečnost lezení, tj. na získání základních poznatků o lezení a jištění na skalách. Zúčastnit se ji mohou jak začátečníci, tak ti, kdo již s lezením mají nějaké zkušenosti, ale chtějí si své poznatky rozšířit.

Účast na metodickém dni není podmíněna členstvím v ČHS, přijít mohou všichni, kdo mají o poznatky z oblasti bezpečného lezení zájem. Účast je zdarma. Akci organizuje Metodická komise Českého horolezeckého svazu, výcvik povedou instruktoři a lektoři ČHS.

Na programu budou přednášky k jednotlivým tématům doplněné praktickými ukázkami. Pokud  si  budete  chtít  na  okolních  skalách  nové  poznatky  vyzkoušet,  nezapomeňte  si  přinést základní lezecké vybavení (sedací úvaz, jistítko, HMS karabinu, případně lezačky).

Lezecká oblast Rabštejn, severní Morava. Sraz účastníků v 10 hodin na louce u starého ohniště – 100 metrů od hospody na cestě ke skalám

Od 10 do 15 hod. přednášky a praktické ukázky lezení a jištění (ukázky budou zaměřeny zejména na základy bezpečného pohybu na skalách, jištění, používání jistících pomůcek a slaňování). Po 15 hodině program podle zájmu účastníků.

Kapacita metodického dne není omezena. Přesto však zájemce prosíme, aby nás o svém záměru zúčastnit se metodického dne informovali, abychom věděli, s jak velkým počtem osob máme počítat. Stačí, když nám napíšete zprávu na jiri.faflak@horosvaz.cz. Do předmětu zprávy uveďte „Metodický den Rabštejn“ a do zprávy napište jména přihlašovaných osob a uveďte, zda se jedná či nejedná o členy ČHS.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: