Výhody členství v Alpenvereinu

ČLENSTVÍ V ALPENVEREIN OBJEDNÁVEJTE ZDE

AV_clenstvi_23

SLEVY NA CHATÁCH

Výrazné slevy při ubytování na všech chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu (min. 10€ za noc). Dále slevy i na dalších 1300 chatách ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Itálii, Slovinsku a Španělsku.
Seznam chat rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu najdete na www.alpenverein.at.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.

POJIŠTĚNÍ VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT (Alpenverein Weltweit Service)

Celosvětově platné pojištění pro členy Alpského klubu Alpenverein je neoddělitelnou součástí členství, tento systém pojištění zajišťuje pojistnou ochranu pro všechny členy ÖAV při úrazech ve volném čase.Detailní informace o pojištění najdete na www.alpenverein.cz/pojisteni/.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.

VÝHODNÉ ČLENSTVÍ PRO RODINY – DĚTI ZDARMA

Při rodinném členství platí členské poplatky pouze rodiče nebo rodič. Členství zdarma získávají děti či studující mládež do věku 27 let. Všechny výhody členství platí i pro neplatící členy rodiny, každý člen rodiny obdrží svůj průkaz.

ZAPŮJČENÍ UNIVERZÁLNÍHO KLÍČE OD WINTERRAUM

Všichni členové naší sekce si mohou zapůjčit univerzální klíč (AV-Schloss) od zimních prostor (Winterraum) na horských chatách v Alpách, které jsou ve správě některé ze sekcí Alpenvereinu.
Vratná záloha 2.000 Kč (pouze v hotovosti), půjčovné do týdne zdarma, na delší dobu po domluvě.
Klíče doporučujeme rezervovat předem (možno tel. nebo mailem), máme je k dispozici v omezeném množství.
Před vypůjčením nebo rezervací doporučujeme prověřit si, zda je klíč potřeba.
Klíč půjčujeme výhradně členům Alpenvereinu, kteří jsou členy naší sekce (registrováni přes www.alpenverein.cz).
Seznam chat najdete na www.alpenverein.at.

NÁSLEDUJÍCÍ VÝHODY PLATÍ POUZE PRO ČLENY ALPENVEREIN.CZ

Zprostředkováváme členství v sekci 608 – Praha-Innsbruck ve spolupráci s alpenverein.cz a díky tomu nabízíme následující exklusivní výhody:

NEJLEVNĚJŠÍ ČLENSTVÍ V ALPENVEREINU V ČR

Již několik let jsou naše členské příspěvky nižší, než u zástupců jiných sekcí rakouského Alpenvereinu v ČR.
Základní členský příspěvek pro kategorii A-člen v roce 2017-2022 činil 1 610 Kč, kategorie B-člen 1 240 Kč a jsou platné i pro ty, kteří nejsou členy žádného jiného horského či sportovního svazu.
I v roce 2023 zůstávají naše členské příspěvky nižší, než u zástupců jiných sekcí rakouského Alpenvereinu v ČR: A-členství 1 700 Kč, B-členství 1 320 Kč – zdravotně postižení a děti 720 Kč, rodinné členství 3 020 Kč.
Nabízíme i členství v ČHS a KČT. Členské příspěvky najdete na www.alpenverein.cz/clenske-prispevky.

RYCHLÉ VYŘÍZENÍ ČLENSTVÍ

Pokud pospícháte a nemáte čas či chuť se u nás zastavit osobně, nabízíme všem možnost registrovat se v klidu přes náš registrační formulář. Platit můžete převodem nebo kartou. Při platbě kartou přes internet obdržíte provizorní průkaz okamžitě po úspěšné transakci. Platba kartou je u nás zdarma.
Bližší informace o možnostech registrace a platby najdete také na www.alpenverein.cz/uhrada-clenstvi.

POMOC PŘI LIKVIDACI POJISTNÉ UDÁLOSTI

Máme více jak 20-ti leté zkušenosti s likvidacemi pojistných událostí našich členů. Pomůžeme Vám vyplnit hlášení o škodné události. Hlášení i faktury můžete posílat na naši adresu, nebo osobně předat v naší kanceláři na Praze 5. My je předáme přímo na pojišťovenskou burzu do Rakouska.
Obecné informace o tom, co a jak udělat při a po nehodě najdete na www.alpenverein.cz/nehoda-a-pojistna-udalost/.

KARTA ALPY-SPHERE

Členové ALPENVEREIN.CZ se prostřednictvím karty ALPY-SPHERE stanou součástí největšího věrnostního a slevového systém v ČR a na Slovensku. Rodina může s využitím karty ALPY-SPHERE ušetřit ročně až 15 000 Kč. Přehled všech slev najdete na www.sphere.cz.
Kartu ALPY-SPHERE mohou získat členové ALPENVEREIN.CZ a ALPENVEREIN.SK za poplatek 20 Kč/0,8 €.


SOUTĚŽ ZÍSKEJTE NOVÉHO ČLENA DO ŘAD ALPENVEREINU

Každý stávající člen AV, který přivede do řad ALPENVEREIN.CZ nové zájemce, získává zajímavé odměny – precizní mapy alpských oblastí produkce AV, slevové kupony pro nákup v prodejnách SPORTLER v Rakousku a v Itálii. Informace o soutěži jsou uvedeny na www.alpenverein.cz/soutez/.

ZVÝHODNĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU lidé&HORY

Členové ALPENVEREIN.CZ, stejně tak jako členové KČT nebo ČHS s adresou v ČR si mohou objednat celoroční předplatné časopisu lidé&HORY pro rok 2020 se slevou, místo 475 Kč platí řádně registrovaný člen 305 Kč.

ZVÝHODNĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU TURISTA

Členové ALPENVEREIN.CZ, stejně tak jako členové KČT nebo ČHS s adresou v ČR si mohou objednat celoroční předplatné časopisu TURISTA pro rok 2020 se slevou, místo 550 Kč platí řádně registrovaný člen 400 Kč.

ZDARMA UBYTOVÁNÍ NA HORSKÝCH CHATÁCH V ALPÁCH

Každý člen ALPENVEREIN.CZ získává zdarma ubytovací kupon (GUTSCHEIN) na letní sezonu 2021 (platnost končí 30. 9. 2021) na jedno přenocování na chatách Solsteinhaus, Pfeishütte, Bettelwurfhütte a Franz-Senn Hütte. Kupon je součástí katalogu ALPSKÝ KLUB – ALPENVEREIN.CZ a je platný pouze s platným průkazem ÖAV.

Poukazy si můžete stáhnout také v PDF:
Poukazy – zdarma ubytování na chatách v Alpách

SLEVA 5% U CK ALPY PŘI LETNÍCH I ZIMNÍCH POBYTECH

Každý člen registrovaný u ALPENVEREIN.CZ získává u CK ALPY www.alpy.cz slevu na zájezd nebo pobyt v Rakousku, v Itálii, ve Švýcarsku či ve Slovinsku.

SLEVY AŽ 15% NA KLUBOVÉ AKCE S ČASOPISEM lidé&HORY

Každý člen registrovaný u ALPENVEREIN.CZ získává slevu až 15% při účasti na Klubových akcích vypsaných v katalogu Alpy 2020, které organizuje a zajišťuje CK ALPY ve spolupráci s časopisem lidé&HORY. Detailní programy najdete na www.alpy.cz/alpsky-klub.

SLEVOVÝ KUPON – SLEVA 12 % PŘI NÁKUPU MAP A PRŮVODCŮ V PRODEJNĚ MAPIS

Slevový kupon MAPIS platí pro nákup jakéhokoli průvodce, mapy, globusu, či nástěnné mapy ve specializované prodejně map a průvodců MAPIS, Štefánikova 63, 150 00 Praha 5, www.mapis.cz. Sleva neplatí pro e-shop.

Poukaz si můžete stáhnout také v PDF:
Slevový kupon MAPIS

SLEVY 5% PŘI NÁKUPU MAP A PRŮVODCŮ NA E-SHOPU ALPY

Každý člen Alpenvereinu registrovaný přes alpenverein.cz získává slevu 5% při nákupu širokého sortimentu map a průvodců na e-shopu Alpy shop.alpy.cz.

SLEVA 7 % V PRODEJNÁCH HUDY

Každý člen Alpenvereinu registrovaný přes alpenverein.cz získává slevu 7% při nákupu v prodejnách HUDY, www.hudy.cz.

EXTRA SLEVY V OBCHODNÍM ŘETĚZCI ROCK POINT V ČR

Od října 2019 až do konce září 2020 budou při prodeji outdoorového vybavení v prodejní siti obchodů Rock Point, Hannah a Keen v celé ČR probíhat slevové kampaně, při kterých členové ALPENVEREIN.CZ získají při předložení platného průkazu vybavení pro volnočasové aktivity s extra slevou. EXTRA SLEVY – slevy ve výši min. 15 %, budou vyhlašovány formou kampaní na stránkách www.rockpoint.cz a www.alpenverein.cz.

SLEVA 10 % PŘI UBYTOVÁNÍ VE 100 UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH V HORSKÝCH VESNIČKÁCH BERGSTEIGERDÖRFER

Jedná se o lokality, které jsou součástí projektu rakouského Alpenvereinu nazvaného Horolezecké vesničky – Bergsteigerdörfer. Seznam vesniček, které se nacházejí v Rakousku, Německu a Slovinsku, najdete http://www.bergsteigerdoerfer.at/ (více také v příloze časopisu lidé&HORY č.2/2014).

ZAPŮJČENÍ SNĚŽNIC PRO ČLENY ALPENVEREIN.CZ

Od 1.12.2014 opět nabízíme našim členům ve spolupráci s rakouskou firmou Koch alpin GmbH možnost zapůjčení sněžnic TUBBS-Flex Alp, které jsou vhodné i do velmi strmých či zaledněných terénů. Za zapůjčení na víkend (čt/pá-po) bude vybírán poplatek 150 Kč. Poplatek za zapůjčení na delší dobu po domluvě. Při zapůjčení je nutné složit kauci ve výši 1.000 Kč v hotovosti.
Rezervace předem telefonicky či po mailu nutná!