Zaniklá tvrz Doubravka

Zaniklá tvrz Doubravka

Na malebné mýtince v lesích za Újezdem u Cerhovic je skrytá jedna zajímavost. Stála zde tvrz s přilehlou vsí zvaná Doubravka.

Středověká ves vzala za své po husitských bouřích, již roku 1435 je uváděna jako pustá. Po zaniklých domech jsou stopy již málo zřetelné, ale zachovaly se zbytky malé okrouhlé tvrze, která Doubravku chránila. Jsou zde k vidění zbytky ochranného příkopu a hradebních valů. Tvrziště je pěkně rekultivované a udržované, obklopené stromy a doplněné lávkou překonávající příkop, abyste si vše mohli projít. Najdete ti u informační ceduli.

Přístup

Je to velmi pěkné a klidné místo, jako všechna zaniklá sídla však také nutní k zamyšlení nad během času. V sousedství se dnes nachází hájovna stejného jména – Doubravka. Dostanete se sem například Z Hořovic po červené značce  do Újezda a odtud po zelené, celkem asi 7 Km.

Zhruba stejně daleko je to i ze Zbirohu – po modré značce  z Masarykova náměstí přes Zámostí, kolem rybníků, projít pod dálnicí až k rozcestí Tři sudy, a odtud opět po zelené .

Tip

Nedaleko Doubravky je i rekonstruovaný partyzánský úkryt z 2. světové války, najdete jej na modře značené trase vedoucí od rozcestníku Tři sudy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: