Vyhlídková věž Řežabinec u Ražic

Vyhlídková věž Řežabinec u Ražic

Dřevěná pozorovací věž vodního ptactva na východním břehu rybníka Řežabinec u Ražic, cca 8 km jihozápadně od Písku, je z roku 1985, celková výška je 7 m, na vyhlídkovou plošinu ve třech metrech vede 14 schodů.

Nejlepší výhled na rybník Řežabinec a nejbližší okolí je v jarních měsících, kdy tu hnízdí velké množství vodního ptactva. Přízemí a horní část ptačí pozorovatelny využívá Prácheňské muzeum v Písku pro výzkumné účely, mezipatro je volně přístupné.

Rybník Řežabinec o rozloze 104 hektarů byl vybudován již v 16. století a je národní přírodní rezervací. Po hrázi okolo vyhlídkové věže vede naučná stezka Řežabinec s informačními tabulemi, nedaleko se nachází zachovalý zdobený milník z 18. století, který byl postaven na rozmezí ražického a putimského katastru.

Přístup:

Na silnici z Putimi do Ražic je nutnéodbočitze silnice těsně před železničním přejezdem vpravo a jet až ke statku, za nímž je malé parkoviště. Pak jdeme po naučné stezce kolem rybníka až k volně přístupné „rozhledně“. Od železničního přejezdu je to něco málo přes 1 km.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: