HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V katalogu máme přes 1500 treků, ferat a výstupů na vrcholy ze 70 zemí: Přidejte vlastní!

V katalogu máme přes 1500 treků, ferat a výstupů na vrcholy ze 70 zemí: Přidejte vlastní!

V našem Katalogu najdeš přes 1500 treků, ferat a vrcholů ze 70 zemí, vyhledávat můžeš podle několika parametrů. Můžeš se také podělit o vaše vlastní zkušenosti z evropských i exotických hor.

Nejprve si zkontroluj, jestli už trek v katalogu nemáme a pak nám napiš email, o čem bys chtěl/a psát.

Poté, co si téma vzájemně potvrdíme, sepište popis treku co nejvíc strukturovaně. Pomozte ostatním naplánovat si správně trek a podělte se o své zkušenosti, co je potřeba vzít si s sebou a na co si dát pozor.

Jak používat katalog treků?

Představte si, právě jste v Nepálu, je říjen, máte týden volna před odletem domů a přemýšlíte, kterým směrem vyrazit, který trek je ten pravý. Místo dlouhého pročítání jednoduše vyfiltrujete všechny treky v Nepálu, které lze v říjnu přejít a mají vhodnou délku, a z dostupných si již vyberete snáze. Právě pro tyto případy je zde katalog treků na SvetOutdooru.cz, v současnosti máme již více než 755 treků po celém světě a teď už potřebujeme právě Tebe, abys nám pomohl/a databázi treků dále rozšířit a pomoc dalším čtenářům.

V katalogu v současnosti jsou především treky z mimoevropských hor, najdete tam zajímavé kousky z Nepálu, Nového Zélandu, Chile a dalších víc než 70 zemí. Usilovně pracujeme na trecích evropských. Chcete-li nám pomoci zaplnit evropské bílé místo na mapě, neváhejte přidat treky a túry, které znáte. Třeba z Česka, Slovenska, Alp nebo Balkánu.

Nechte se pozvat…

V katalogu treků naleznete i ty nejznámnější treky světa:

Evropa: Jeden z nejnáročnějších a nejznámnějších evropských treků leží na Korsice. Její přechod grande randonnée 20. GR 20 protíná ostrov zhruba ve směru sever – jih. Její severní úsek (Calenzana – Vizzavona) je hornatý a v některých částech velmi exponovaný, zatímco jižní část (Vizzavona – Conca) je méně náročná.

Asie: Pod Everest. Jedná se o mimořádně atraktivní trek pod nejvyšší horu světa a zpět vedlejším údolím Gokyo s nádhernými smaragdovými jezery. Poskytuje fantastické výhledy na 4 osmitisícovky: Everest, Lhotse, Makalu a Cho Oju.

Oceánie: Milford trek patří na Novém Zélandě mezi tzv. Great walks a bývá označován jako „nejkrásnější turistická cesta světa„. Cesta byla v minulosti využívána Maory, znovuobjevena byla v roce 1888.

Severní Amerika: Trek v kanadských Skalistých horách vás zavede z Banffu k okouzlujícímu ledovcovému jezeru Moraine Lake, které je situováno v Údolí deseti vrcholů a je proslulé svou sytě modrou barvou.

Střední Amerika: Jamajka určitě není typickou trekařskou destinací, přesto má horalům co nabídnout. Z hlavního města Kingstonu můžete vyrazit na nejvyšší horu ostrova – Blue Mountain Peak.

Jižní Amerika: Tři věže Torres del Paine lákají horolezce i trekaře z celého světa. Trek W je jednou z možností, jak se podívat do nejzajímavějších míst tohoto patagonského národního parku.

Afrika: Okruh okolo nejvyšší hory pohoří Atlas prochází různorodou krajinou. Potkáte berberské vesnice, kde vám místní lidé nabídnou typický marocký mátový čaj, a naskytne se vám pohled do nádherné krajiny. Třešničkou je možný výstup na Jebel Toubkal.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: