Teleskopické hole Warp Elkhorn

Teleskopické hole Warp Elkhorn

Hliníkové hole Warp Elkhorn jsou pouze dvoudílné, v transportní poloze tedy nejsou tak krátké a skladné, jako běžné hole trojdílné. Zatímco nejkratší délka Elkhornů je přesně 1 m, v maximu dosahují neuvěřitelných 160 cm, takže jsou velmi dobrou alternativou pro vzrostlé muže.

Nejlepší pomocnou hůl najdeš na konci vlastního ramene

© Svět outdooru 2008, text Jan Šťovíček, foto Jan Šťovíček a Jan Hotmar

Zkušenosti čtenářů

Semo

Hviezdickove hroty neodporucam na bezne trekove pouzitie. Mam ich na Mastersoch a su vyrazne horsie ako hroty typu Leki a spol. s vybranym kuzelom. V snehu a bahne je to samozrejme absolutne jedno, ale na skale je rozdiel znacny. Najvyraznejsie to vidno pri „zapichnuti“ tycky do sikmej skaly (nie kolmo na skalu ale pod uhlom). Hviezd. hrot stoji na jedinom bode, ktory ked povoli (napr. sa udroli miniaturny kus skaly), tak sa tycka zosmykne. Leki hrot drzi na sirsej hrane hrotu a ostrejsi uhol ku skale bez podsmyknutia (viackrat experimentalne testovane na oboch typoch hrotov). Navyse zivotnost hrotov hviezdicky je velmi mala (aspon u Mastersov). Priatelka ma Gabely s hrotom typu Leki za cca 900 Kc a napriek tomu, ze ich pouziva aj na asfalte a kadekde inde, tak na hrote nevidno ziadne poskodenie. Na mojich Mastersoch za cca 1400Kc mam namiesto hrotu pologulu a to ich maximalne setrim na hlupych povrchoch. Mastersy maju naopak dokonale uchytavanie tanierikov. Takze ideal by bol Leki hrot s Mast. systemom na tanieriky, ale nic podobne sa mi nepodarilo zohnat.

kompik

Měl jsem tyto hůlky vytipované ke koupi na skialp. Potom co jsem si je na jednu cestu půjčil, začal jsem pochybovat. Jejich váha mě vskutku dosti překvapila, pryžové návleky neplní úplně svoji úlohu – protáčí se a kloužou a nakonec se mi nelíbila široká a ostrá poutka (při manipulaci bez rukavic dosti nepříjemné) …

Johny

Jsou opravdu pouhou alternativou a to za ty prachy?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: