Svinské kameny

Svinské kameny

Neobyčejně členitá žulová skalní hradba se nachází na jižním svahu polské hory Szrenica (Jínonoš), která je dominantou západních Krkonoš.

Zdálky viditelné několikametrové žulové skalní útvary leží přímo na státní hranici s Polskem, červeně značená Cesta česko-polského přátelství prochází mezi skalními útvary tak, že dva ponechává na české straně a jeden na straně polské.

Přístup:

Harrachova po modré značce proti proudu Mumlavy, u rozcestí Krakonošova snídaně vlevo po žluté značce okolo Vosecké boudy na státní hranici, tady kousek vlevo po červeném značení – asi 8,5 km.

Tip na cestu:

Z harrachovského nádraží Mýtiny vlakem do Szklarszke Poręby. Projít městečkem a Turistickou ulicí stoupat k lanovce, s ní vyjet pod vrchol hory Szrenica (nádherné výhledy). Od horské chaty po černé polské značce na česko-polskou hranici, kde jdeme vlevo po červené značce. Na rozcestí po žluté vpravo okolo Vosecké boudy k rozcestí Krakonošova snídaně, tady vpravo po modré podél Mumlavy (a vodopádu) do Harrachova. Okruh je dlouhý asi 15 km.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: